13. doğumunda 6 kilo bebek doğurdu

13. doğumunda 6 kilo bebek doğurdu.10053
  • Giriş : 20.01.2008 / 20:51:00

Muş'ta 42 yaşındaki bir kadın 13. doğumunda 6 kilo ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Korkut ilçesine bağlı Çınarardı köyünde yaşayan 42 yaşındaki Saniye Angin, 12 Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde 13. çocuğunu 6 kilo olarak dünyaya getirdi.

Bebeğin normalden kilolu olması nedeniyle sezaryenle doğum yapan Angin'in ve bebeğinin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi. Hastanede görevli hemşirelerden Hatice Acar, "Anne hastaneye getirildiğinde çok perişan durumdaydı. Köyde çok bekletilmişti, ilk müdahalenin ardından sezaryenle 6. kilo ağırlığında bir erkek çocuğu dünyaya geldi. Hastanemizde bu kadar kilolu çocuğa ilk defa rastlıyorum, daha ismi konulmadı ancak biz ona tosun bebek diyoruz" dedi.

Anne Saniye Angin de 12 çocuğunu köyde kendi başına veya köy ebesinin müdahalesi ile doğurduğunu belirterek "Bu çocukta çok sancı çektim. Bu yüzden hastaneye geldik. Çok mutluyum 13. çocuğum hepsinden daha şişman dünyaya geldi." diye konuştu.

Baba Kasım Angin, köylerinin merkezden 100 kilometre uzaklıkta olduğunu belirterek şunları söyledi: "Eşim sancılandı, doğum yapamayınca buraya getirdik. Çok şükür doğum sağsalım gerçekleşti. Bununla birlikte 7 erkek 6 kız çocuğum var."

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious