134 takım Antalya'daydı

134 takım Antalya'daydı.15824
  • Giriş : 14.02.2008 / 10:52:00

Sektörel vergi denetimleri kapsamında Antalya'da otel ve tatil köylerinde geçen ay kamp yapan futbol takımlarıyla ilgili, bilgi amaçlı vergi denetimi yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü AA muhabirine yaptığı açıklamada, sektörel vergi denetimlerinin sürdüğünü belirterek, bu kapsamda Antalya'da otel ve tatil köylerinde kamp yapan Futbol takımlarıyla ilgili bilgi amaçlı vergi denetimi gerçekleştirildiğini kaydetti.

Sütçü, geçen ay, Avrupa ülkeleri, Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Japonya ve Kore ile Türkiye'den olmak üzere 134 yerli ve yabancı Futbol takımından 3 bin 836 futbolcu, teknik eleman ve yöneticinin Antalya'da 46 otelde kamp yaparak ikinci yarıya hazırlandıklarını hatırlattı.

Bu takımların kamp yaptıkları otellerde 2 milyon 426 bin 98 YTL hasılat tespiti yapıldığını ifade eden Sütçü, Futbol takımlarının kamp çalışmalarını düzenleyen 38 aracı kurumda da inceleme yaptıklarını ve vergi düzenine uymadıkları gerekçesiyle bu aracı kurumlar hakkında 50 tutanak düzenlendiğini kaydetti.

-GOLF TURİZMİ-

Futbol takımlarının yanı sıra golf turizmine ilişkin vergi denetimlerinin de sürdüğüne işaret eden Sütçü, golf oynanan otel ve işletmelerdeki denetimler sonucu, buralarda geçen ay 29 bin 480 oyun sayısı yapıldığını ve 2 milyon 940 bin 160 YTL hasılat tespiti elde edildiğini açıkladı.

-''DENETİMLER YAYGIN VE YOĞUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ''-

Vergi Dairesi Başkanı Sütçü, denetimlerin geçen ay yaygın ve yoğun olarak gerçekleştirildiğine de işaret ederek, bu çerçevede Antalya ve ilçelerinde geçen ay 13 bin 213 işyerinin denetlendiğini vurguladı. Denetlemelerde 2 bin 24 tutanak düzenlendiğini, 109 yeni vergi mükellefinin tespit edilerek kayıt altına alındığını ifade eden Sütçü, 197 işyerinde 29 milyon 228 bin 425 YTL hasılat tespiti yapıldığını bildirdi.

Sütçü, şunları kaydetti:

''Yılbaşından itibaren Antalya ve ilçelerinde, özellikle de sahil bölgelerindeki ilçelerde yaygın, denetimlere verdik. Bu denetimlerde vergi düzenine uymayan iş yerlerine toplam 1 milyon 190 bin 971 YTL usulsüzlük cezası verildi. Yine denetimler sırasında 28 milyon 457 bin 301 YTL de vergi kaçağı bulundu.''

Sütçü, bu yılın Ocak ayında yaptıkları çalışmalarda Antalya'da vergi gelirlerinde önemli ölçüde artışlar olduğunu da bildirdi. Geçen ay Antalya'da 219 milyon 267 bin YTL vergi toplandığını vurgulayan Sütçü, vergi gelirlerinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38,5 artış olduğunu sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious