14 bin polisin tayini askıya alındı

14 bin polisin tayini askıya alındı.12132
  • Giriş : 20.03.2008 / 09:45:00

Şark görevini tamamlayan memurlar "Geçinemiyoruz" diyerek tekrar İstanbul'a dönmek istemeyince..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Emniyeti, şark görevini tamamlayan memurlar “geçinemiyoruz” diyerek tekrar İstanbul'a dönmek istemeyince, Anadolu'ya tayinleri çıkan 14 bin polise ipka (önceki durumunda bırakma) yaptı.

14 bin polise 'ipka' şoku

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, şark görevini tamamlayan memurlar tekrar İstanbul'a gelmek istemeyince, kentteki çalışma süresini tamamlayıp Anadolu'ya tayin olan 14 bin polise ipka (Yerinde, önceki durumunda bırakma) yaptı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün son yıllarda almaya başladığı 4 yıllık üniversite mezunu polislerin büyük bir bölümü İstanbul Emniyeti'ne atandı. Bu polisler yasa gereği 2 yıllık hizmetlerinin ardından şark hizmetlerini yapmak için Anadolu illerine tayin edildi.

İstanbul Emniyeti'nde görevli 27 bin polisten 18 binine şark tayini çıktı. Ancak, daha önceki yıllarda şark hizmetini yapmak için Anadolu illerine tayin olan polisler İstanbul'a gelmek istemedi.Geçen yıl şark hizmetini tamamlayan polislerden sadece 400'ü yeniden İstanbul Emniyeti'ne geldi. Diğer polisler ise başka illere tayin istedi. Bu nedenle İstanbul Emniyet'i çareyi İstanbul'dan tayini çıkan 8 bin polis memurundan 14 bininin tayinini ipka yaptı.
İstanbul'da yüksek kiralar ve hayat pahalılığı polislerin gözünü korkutuyor. Buna bir de sürekli olarak eylem ve maç görevleriyle oluşan uzun mesailerin eklenmesi polisler için İstanbul'u çekilmez hale getiriyor. Aynı maaş ile herhangi bir anadolu ilinde görev yapan polis rahat bir yaşam sürebiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious