14 kilo C-4 patlayıcıyla yakayı ele verdiler

  • Giriş : 03.01.2008 / 23:32:00

Bursa'da bir ihbari değerlendiren jandarma ekipleri bir otomobilde yaptıkları aramada 14 kilo C-4 patlayıcı ile 1 adet kaleşnikof silah ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bir ihbari değerlendiren Bursa İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler Bursa'ya gelen 'Fıat Doblo' marka otomobili İnegöl'ün Çakırçiftlik mevkkiinde bulanan bir benzin istasyonunda durdurarak arama yaptı.

Otomobilde yapılan aramada 14 kilo C-4 plastik patlayıcı ile 1 adet kaleşnikof silah ele geçirildi.

Yakalanan zanlıların yarın adliyeye çıkarılacağı belirtildi.

Hakkari'de depo içerisinde havan topu

Bingöl'ün Adaklı ilçesinde de terör örgütü mensuplarınca kullanılan bir depoda 865 kilogram gıda maddesi, Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki bir depoda ise 1 adet 82 milimetrelik havan ve buna ait mühimmat bulundu.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, güvenlik güçleri, dün Bingöl'ün Adaklı ilçesi dağlık arazi kesiminde, terör örgütü mensuplarınca kullanılan bir depo içerisinde 865 kilogram muhtelif gıda maddesi buldu.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde de terör örgütü mensuplarınca kullanılan bir depo içerisinde 1 adet 82 milimetrelik havan, 25 adet 82 milimetrelik havan mühimmatı ve 1 adet roketatar mühimmatı ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious