14 Numaralı Yolcu Bozüyük'te İnecek

14 Numaralı Yolcu Bozüyük'te İnecek.11624
  • Giriş : 07.10.2006 / 00:00:00

Devlet Demiryollarının bir kuruluş tarafından düzenlenen Kurumsal Film Festivali'ne katılmak için hazırladığı “14 Numaralı Yolcu Bozüyük'te İnecek” adlı 7 dakikalık kısa filmin finali çekildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Tamamı TCDD personelinden oluşan ve gerçek bir olaydan esinlenerek senaryosu hazırlanan filmde 16 kişi görev yaptı. Festivale “Müşteri Memnuniyeti” dalında katılmak için hazırlanan kısa filmde rol alan TCDD personeli, çekimlerde profesyonel oyuncuları aratmadı.

İstanbul Haydarpaşa Garından yola çıkan ve Bozüyük'e gelen yaşlı bir kadının trendeki kondüktörler ile başından geçen olayları konu alan filmde, Haydarpaşa Garı Personel Şefi Tülay Sevingir başrol olan yaşlı kadını, danışman Özlem Yurter kızını, Asena Doğan gelinini, İstanbul 1. Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Eren ve TCDD Vakfı Yöneticisi Abdulbaki Coşan tren yolcuları rollerini üstlendi.

Filmde, Ankara Basın Yayın Evrak dağıtımcısı Osman Eğin kondüktör olarak görev yaptı. Filmin yönetmenliğini de peron memuru Erdoğan Kapısız üstlendi.

“YARIŞMAYA TEK DEVLET KURULUŞU OLARAK KATILIYORUZ”

Oyuncular, özel bir kuruluş tarafından “Kurumsal Film Festivali” adıyla düzenlenen firmalar arası yarışmaya katılmak için kamera karşısına geçtiklerini belirterek, filmin finalini Bozüyük'te çektiklerini söylediler.

Yarışmaya tek devlet kuruluşu olarak TCDD'nin katıldığını anlatan oyuncular, şöyle konuştu:

“Festivalin Maydanoz Showland'da 13 Kasımda gerçekleştirilecek finalinde en iyi filmin yanı sıra en iyi senaryo, en iyi oyuncu, en iyi yönetmen dallarında da birinci olmayı hedefliyoruz. Filmin senaryosu gerçek bir olaydan uyarlandı. Filmde oynarken hem büyük bir zevk aldık hem de kurumumuza böyle bir çalışmayla destek vermenin mutluluğunu yaşadık.”

Çekimlerin ardından film ekibi TCDD Bozüyük personeliyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

KURUMSAL FİLM FESTİVALİ

Uçan Süvariler Creative Solutions ve Patika Yapım tarafından düzenlenen Kurumsal Film Festivali, kurumsal film uygulamasını şirketlerin kendi bünyesinden çıkartarak tüm kurumlara açık bir yarışma haline getirmeyi hedefliyor.
Her şirkete ve her kademeden çalışana açık olan yarışmada, şirket çalışanlarının kendileri yazıp oynadıkları bir senaryo doğrultusunda kurumları hakkındaki görüşlerini bir filmle ortaya koymaları gerekiyor.

Filmlerde, çalışanların şirketlerindeki kurum kültürü, hizmet anlayışı ve ürün kalitesi gibi unsurlar işlenecek. Reklam filmi ya da kısa metrajlı film ile katılınabilecek yarışma sonunda, çalışanlar en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu, en iyi film, en iyi senaryo, en iyi ekip dallarında ödüllendirilecek.

Değerlendirme jürisi, sinema, televizyon ve reklam sektörlerinin yanı sıra iş dünyası ve medya temsilcilerinin de aralarında bulunduğu 23 kişilik ekipten oluşuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious