14 Şubat'ta gül el yakacak

  • Giriş : 12.02.2007 / 00:00:00

Antalya Çiçekçiler Odası, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde satılacak çiçek fiyatlarını belirledi. Güller kalitelerine göre 5 ile 10 YTL arasında satılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Orkidelerin tanesi 50 ile 75 YTL arasında satışa sunulurken frezya demeti 5, gerbera 2, kazablanka 15 ve lale fiyatı da 3 ile 5 yeni lira arası olarak belirlendi. Çiçek alırken, yaprakları canlı ve taze olanların tercih edilmesi istendi.

Antalya Çiçekçiler Odası Başkanı Mehmet Soydal, çiçekçilerin Sevgililer Günü'ne ilişkin hazırlıklarını tamamladığını bildirdi. Öğretmenler Günü, Yılbaşı, Sevgililer Günü, Anneler Günü'nün bir takım sıkıntılar yaşayan çiçekçilik sektörüne rahat bir nefes aldırdığı ifade eden Soydal, "Bu yıl Antalya'da satılacak çiçeklerin yüzde 80'i yerli üretimden oluşuyor. Kentte kurulan modern ısıtıcılı seralarda üretilen çiçeklerin bu yıl kaliteli ve bol çeşide dayalı olması çiçek ithalatını durdurdu" diye konuştu.

Çiçekçiler Odası Başkanı Soydal, düzenlediği basın toplantısında 14 Şubat Sevgililer Günü'nde satılacak çiçek fiyatlarını açıklayarak tüketicileri korsan çiçekçilere karşı uyardı. Seyyar satıcılardan çiçek alınmamasını isteyen Soydal, "Halkımız ucuz diye seyyar satıcılardan çiçek almasın. Aksi takdirde sevgililer, beklemiş, yaprakları dökülen çürük güllerle bu özel günde zorda kalabilirler." uyarısında bulundu. Soydal, 14 Şubat'ta Antalya'da yaklaşık 75 bin dal çiçek satmayı hedeflediklerini aktardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious