14 yaşında, 10 yılda 54 ameliyat geçirdi

14 yaşında, 10 yılda 54 ameliyat geçirdi.12147
  • Giriş : 03.09.2007 / 20:31:00

Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, tandıra düşerek vücudunda birinci derecede yanık oluşan ve 10 yılda 54 ameliyat geçiren 14 yaşındaki Necip Çetin'e 55. ameliyatını da gerçekleştirmesi için yardım edecekleri sözünü verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yaklaşık 10 yıl önce Bağlar Mahallesi'nde annesinin ekmek pişirdiği sırada kızgın tandıra düşen ve vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan Necip Çetin, 55. ameliyata girmeye hazırlanıyor. Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, 2 hafta önce Gençlik ve Spor İl Başkanlığı bünyesinde sürdürülen yaz dönemi İl Spor Merkezi faaliyetlerinin kapanış töreninde masa tenisi dalına katılan Necip Çetin'in 55. ameliyatını yapmasını sağlayacaklarını söyledi.

Törende bir süre küçük Necip ile sohbet eden Vali Nasuhbeyoğlu, "Biliyorsunuz Necip yıllar öncesinde tandıra düşerek vücudunun çeşitli yerlerinden yanmıştı. Bu çocuğumuz şuana kadar 54 ameliyat geçirmiş. 55. ameliyatını gerçekleştirmesi için de kendisine elimizden gelen yardımı yapmaya çalışacağız" dedi.

Küçük Necip, bugüne kadar Hakkari Valiliği ve hayırsever vatandaşlarının yardımıyla Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 10 yılda sağ ayak ve bacağından 15, sağ kolundan 8, sağ elinden 5, sol gözünden 6, çenesinden 12, yüzünden de 7 olmak üzere toplam 53 ameliyat geçirmişti.

Necip, 54. ameliyatını ise bir süre önce Vali Ayhan Nasuhbeyoğlu'nun daveti üzerine gelen Türkiye İnterplast Derneği Başkanı Prof. Dr. Metin Yavuz ve 7 kişilik uzman ekibi tarafından sağ gözünden memleketi Hakkari'de olmuştu. Necip'in 55. ameliyata da önümüzdeki günlerde gireceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious