14 yaşında ama 90 sabıkası var!

14 yaşında ama 90 sabıkası var!.9706
  • Giriş : 15.02.2009 / 23:00:00
  • Güncelleme : 15.02.2009 / 22:37:56

Milas Kaymakamı Şahin Aslan, 90 ayrı hırsızlık suçundan poliste kaydı bulunan ve yaşının küçük olması nedeniyle sürekli serbest bırakılan A.D’nin ıslah evine gönderileceğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Mahallesi Yağmur Sokak'taki bir evde gerçekleşen hırsızlık olayını soruşturan polis ekipleri; söz konusu ikametten bir dizüstü bilgisayar ile bir miktar parayı çalan 14 yaşındaki hırsızlık zanlısı A.D'nin kimliğini kısa sürede tespit etti. Neredeyse her gün benzer şekillerde hırsızlık olaylarını araştıran polis, A.D'yi önceki gün tekrar gözaltın aldı. A.D, çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Daha önce 80'e yakın ayrı hırsızlık suçundan polis tarafından yakalandıktan sonra yaşı gereği suç ehliyeti oluşmadığından defalarca serbest bırakılan A.D. (14) tekrar 6 ayrı hırsızlık iddiasıyla gözaltına alındı. Dün, tekrar hakim karşısına çıkarılan A.D. mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Milas Kaymakamı Şahin Aslan, A.D'nin hırsızlık suçundan onlarca sabıkası bulunduğunu ifade ederek, “A.D'nin devlet korumasına alınması için gerekli birimlerle görüşmemiz sürüyor. Resmi işlemlerin ardından ıslah evine gönderilecek” dedi.

6 BİN YTL'Yİ LUNAPARKTA HARCAMIŞTI

Öte yandan; bir süre önce Milas'ta bir evde bulunan para kasasından 6 bin YTL'nin çalınması olayına da karıştığı öne sürülen A.D'nin, bu parayı lunaparkta arkadaşlarıyla birlikte eğlenerek harcadığı ortaya çıkmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*