14 yaşında kalp krizinden öldü

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Eskişehir'de, ilköğretim okulu 8'inci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Aykut Alper, kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 8- A sınıfı öğrencisi Aykut Alper, dün saat 12.30 sıralarında okul çıkışında servis aracını beklerken fenalaştı. Aykut, öğretmenleri tarafından 200 metre uzaklıktaki Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Aykut Alper, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. Doktorlar Aykut'un kalp krizi sonucunda yaşamını yitirdiğini belirledi.

Daha 14 yaşında kalp krizinden ölen Aykut Alper'in 3 yıl önce de 22 yaşındaki ağabeyi Akif Alper'in kalp krizi geçirip yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Aykut Alper'in cenazesi bugün Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu bahçesine getirilerek tören düzenlendi. Törende baba Mehmet Ali Alper, anne Fadime Alper ile öğretmenleri ve arkadaşları, Aykut için gözyaşı döktü. Okul Müdürü İbrahim Kaçar, yaptığı konuşmada, “Aykut çok başarılı bir öğrenciydi. Henüz çocuk yaşta aramızdan ayrılması hepimizi üzdü. Onun için dua edeceğiz” dedi.

Kalp krizinden ölen Aykut Alper'in cenazesi daha sonra Şirintepe Mahallesi'ndeki Rahman Camii'ne götürüldü. Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Aykut'un cenazesi Büyükşehir Belediyesi Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi. İşçi emeklisi olan baba Mehmet Ali Alper, 2 çocuğunun olduğunu ve ikisinin de kalp krizinden öldüğünü söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious