14 yaşında şaka kurbanı oldu

  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

Samsun'da, 26 yaşındaki Arslan Ayar, birlikte otomobille gezdiği 14 yaşındaki arkadaşı Zehra Ç.'ye, ruhsatsız tabancasını gösterip şaka yaparken göğsünden vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Zehra Ç.'nin 13 gün sonra 15'inci yaş gününü kutlayacağı öğrenildi.

Olay, dün gece saat 21.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, arkadaşı 25 yaşındaki Mehmet Olgun ile birlikte otomobiliyle gezen Arslan Ayar, yolda Olgun'un sevgilisi olduğu ileri sürülen Z.Ç. ile kardeşi Zehra Ç.'ye rastladı.

Otomobile binen abla kardeş arka koltuğa oturdu. Otomobili Mesnevi Sokak'ta park eden Arslan Ayar, çaprazında oturan Z.Ç. ile sohbet ederken, yanındaki ruhsatsız tabancayı çıkarıp, “Seni öldürürüm” diyerek şaka yaptı.

Bu sırada, Ayar'ın elindeki silahın ateş alması üzerine Zehra Ç. sol göğsünden vuruldu. Zehra Ç. bir anda kanlar içinde kalırken, otomobildeki gençler şoke oldu.

Arslan Ayar, Zehra Ç., ablası Z.Ç. ve arkadaşı Mehmet Olgun'u, otomobiliyle Devlet Hastanesi önünde bırakarak ortadan kayboldu. Genç kız, Acil Servis'te yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Kardeşinin öldüğünü öğrenen Z.Ç., sinir krizi geçirdi.

Hastanede gözaltına alınan abla Z.Ç. ile Mehmet Olgun, Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Yaşadığı şok nedeniyle ilk ifadesinde kardeşini kazayla kendisinin öldürdüğünü söyleyen Z.Ç. daha sonra, ifadesini değiştirerek, “Otomobilin içinde oturup sohbet ediyorduk. Arslan, silahını çıkarıp bize gösterdi. Birden patlayan silahtan çıkan kurşun yanımda oturan kardeşime isabet etti. Onu Arslan vurdu” dedi.

Mehmet Olgun'da ifadesinde, “Arslan üzerinde taşıdığı silahı çıkarıp bize gösterdi. Daha sonra Zehra'ya dönerek, ‘Seni öldürürüm' diye şaka yapıp güldü. Bu sırada silah birden patlayınca şok olduk. Ne yapacağımızı şaşırdık. Arslan daha sonra bizi hasteneye getirip kaçtı” dedi.

13 gün sonra 15'inci yaş gününü kutlayacağı belirtilen Zehra Çelebi'nin ölümü ailesini perişan etti. Polis, olaydan sonra kaçan Arslan Ayar'ın yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious