14 yaşındaki kıza fuhuş yaptırdılar

14 yaşındaki kıza fuhuş yaptırdılar .7779
  • Giriş : 07.03.2009 / 14:53:00

14 yaşındaki kızla para karşılığında ilişkiye girdikleri ve erkeklere pazarladıkları ileri sürülen 2'si kadın 11 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Giresun'un Görele İlçesi'nde, 14 yaşındaki bir kız çocuğuyla para karşılığında cinsel ilişkiye girdikleri ileri sürülen 6 kişi ve kızı fuhşa teşvik etmekle suçlanan ikisi kadın 5 kişiden oluşan toplam 11 kişi gözaltına alındı. Polisin sürdürdüğü operasyon kapsamında gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.

EVDEN KAÇTI, FUHUŞA SÜRÜKLENDİ

Bursa'daki ailesinin yanından kaçarak bir süre önce Giresun'un Doğankent İlçesi'ndeki babaannesinin yanına gelen H.T. (14), daha sonra tanıştığı bazı kişilerle ilişkiye girdi.

Ardından Görele İlçesi'ne gelen H.T., burada A.Ö. (37) ve S.H. (29) adlı kadınlarla tanıştı. İddialara göre bu kadınlar, H.T.'yi para karşılığında erkeklere pazarlamaya başladı.

Görele Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ilçede yaptıkları istihbari çalışmalar sonucunda 50-150 TL arasında değişen fiyatlarla fuhuş yaptığı bilgisine ulaşılan H.T. gözaltına alındı.

İfadesine başvurulan H.T., bugüne kadar çok sayıda erkekle ilişkiye girdiğini belirterek, bu kişilerden tanıdıklarının ve fuhuş için kendisine yer temin ettiklerini ileri sürdüğü A.Ö. ve S.H. (29) adlı iki kadının isimlerini verdi.

ZANLILARIN ÇOĞU ESNAF

Harekete geçen polis, ilçede esnaflık yapan H.Ö. (31), H.K. (27), B.P. (28), Ş.D. (45), B.G. (37) ile çiftçilik yapan S.D. (42), askerde gazi olduğu için malulen emekliye ayrıldığı öğrenilen A,Ş.G. (26) ve işçilik yapan H.İ. (41) ile C.T.'yi (25) gözaltına aldı. Operasyon kapsamında eşinden boşandığı için yalnız yaşadığı öğrenilen A.Ö. (37) ile evli olduğu öğrenilen S.H. (29) adlı kadınlar da gözaltına alındı.

Emniyetteki sorguları tamamlanan ve haklarındaki suçlamaları kabul etmedikleri öğrenilen zanlılar adliyeye sevk edildi. Zanlılardan A.Ö. ve S.H. adlı iki kadın ile H.Ö., H.K. ve B.P., "yaşı küçük çocuğu fuhuşa teşvik etmek ve fuhuş için yer temin etmekle" suçlanıyor. Zanlıların küçük kızı, A.Ö.'ye ait evde erkeklere pazarladığı iddia ediliyor.

Diğer zanlılar Ş.D, S.D, A.Ş.G, H.İ, B.G. ve C.T. ise küçük yaştaki çocuğa cinsel istismarda bulunmakla suçlanıyor. Tüm zanlıların adliyedeki sorguları sürüyor. Öte yandan polisin operasyonlarının sürdüğü ve gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*