14 yaşındaki kıza tecavüz teşebbüsü!

14 yaşındaki kıza tecavüz teşebbüsü!.14582
  • Giriş : 13.03.2009 / 15:07:00

Samsun'da, okul dönüşü 14 yaşındaki lise öğrencisini kaçırıp tecavüze teşebbüs ettiği iddiasıyla daha önce hapis cezasına çarptırılan zanlı, yeniden yargılanınca cezası arttırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen davada, lise öğrencisi 14 yaşındaki Z.K.'yi okul çıkışı Büyükoyumca köyündeki evine giderken kaçırıp bir evde alıkoyan ve araç içinde, ormanlık alanda ve evde 3 kez tecavüze kalkıştığı iddiasıyla tutuklanan Mustafa K. (32) ile evinde kızın alıkonulmasına yardım ettiği iddia edilen Sebahattin İ. (51) ve eşi Alime İ.'nin (46) yeniden yargılanması sona erdi. Daha önce yargılandıklarında mahkeme Mustafa K.'yi 'ırza geçmeye teşebbüs' suçundan 7 yıl 9 ay 22 gün, 'alıkoymak' suçundan da 5 yıl hapis cezasına çarptırmıştı.

Alime İ. ile eşi Sebahattin İ. ise ırza geçmeye yardım etme suçundan 3 yıl 1 ay 15'er gün, alıkoymaya yardım ettikleri iddiasıyla da 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Yargıtay Ceza Dairesi her 3 zanlı için verilen alı koyma suçundan cezaların onanmasına karar verirken, cinsel istismar suçlarından az ceza aldıkları için yeniden yargılanmalarını istedi. Bugün son kez hakim karşısına çıkan zanlılardan tutuklu yargılanan Mustafa K., "Kızı kaçırmak için beni Aslan Ç. ile Kemal Y. kandırdı. Ben onların oyununa geldim. Cahillik yapıp onların aklına uydum" dedi. Sebahattin İ. ile Alime İ. ise oyuna geldiklerini iddia ettiler. Mahkeme heyeti yeniden yargılanan Mustafa K.'yi cinsel istismar suçundan 13 yıl 9 ay, Alime İ. ile eşi Sebahattin İ.'yi de cinsel istismara yardımcı olmak suçundan 6 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*