14 yaşındaki kızdan şok itiraf!

14 yaşındaki kızdan şok itiraf!.6938
  • Giriş : 05.02.2009 / 20:59:00

Samsun'da 14 yaşındaki bir kız kendisiyle ilişkiye giren 2 kişiden davacı olmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen davanın ilk duruşmasında, Samsun'da "Düğüne gidiyorum" diye yaşıtı olan halasının kızı ile birlikte evinden ayrılan T.A.'yı (14) Ordu'nun Ünye ilçesine götürerek burada evinde 3 gün alıkoyup ilişkiye girdiği iddiasıyla tutuklanan Alaettin E. (32) ve kız ile Samsun'da ilişkiye giren Hamdi E.'nin yargılanmasına başlandı.

16 YAŞINDA SANIYORDUM

'Küçük yaşta kızı alıkoymak' suçundan yargılanan sanıklardan tutuksuz bulunan Hamdi E. duruşmaya katılmazken, tutuklu bulunan Alaettin E., kızın kendi rızasıyla kendisine geldiğini ve rızasıyla ilişkiye girdiğini belirterek,

"Ben kendisinin 14 yaşında olduğunu bilmiyordum. Bana 16 yaşında olduğunu söylemişti. Kurupelit Jandarma Komutanı beni telefonla arayıp kızın yaşının 14 olduğunu söylediğinde, kendilerine teslim oldum" dedi.

KENDİ RIZAMLA İLİŞKİYE GİRDİM

T.A. ise kendi rızasıyla gittiğini ve Alaettin E. ile ilişkiye girdiğini ifade ederek, "Ben aslında Alaettin E. ile birlikte kaçtıktan 2 ay önceye dayanır bir arkadaşlığımız vardı. Ancak, kaçmadan bir ay önce Hamdi E. ile 2 kez ilişkimiz oldu. Daha sonra da Ünye'de Alaettin E. ile ilişkiye girdim. Bütün bu olaylar benim rızamla oldu. Benimle ilişkiye giren her iki şahıstan da
şikayetçi değilim" diye konuştu.

ANNESİ DE ŞİKAYETÇİ OLMADI

Anne G.A. kızının yaşının 17 yaşında olduğunu iddia ederek, kızı ile ilişkiye giren şahıslardan şikayetçi olmadığını belirtirken, baba S.E. ise cezalandırılmalarını istedi. Samsun'da alıkoymak suçundan yargılanan Alaettin E.'nin yarın ise aynı kızın ırzına geçmek suçundan Ünye Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacağı belirtildi. Duruşma, T.A.'nın gerçek yaşının tespiti için ertelendi. T.A., olay sonrası ailesinden alınarak İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Yaşar Doğu Kız Yetiştirme Yurdu'na yerleştirildi ve duruşmaya sosyal hizmet uzmanı ile birlikte geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*