14 yaşındaki kızın ibretlik itirafları

14 yaşındaki kızın ibretlik itirafları.12581
  • Giriş : 26.06.2009 / 15:12:00

Bursa'da tecavüze uğradığı iddia edilen 14 yaşındaki kızın itifarı ve ifadeleri salondakileri şoke etti...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa'nın Gemlik İlçesi'nde, 14 yaşındaki H.A. ile cinsel ilişkiye girdikleri öne sürülen, Bursa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan haklarında 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan 8 sanık, hakim karşısına çıktı.

Mahkeme başkanı tarafından salon boşaltılarak ifadesi alınan H.A., “Hakim bey ben para karşılığı cinsel ilişkiye giriyorum. Ama bunlarla olmadı” dedi. Mahkeme heyeti, aralarında baba ve oğlunun da bulunduğu 8 sanığı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı tarafından geçen Nisan ayında gerçekleştirilen fuhuş operasyonunda, 5'i kadın 15 kişi gözaltına alındı. Yapılan sorgulamada Nazengül Akın'ın (70), H.A. adlı kızı para karşılığı erkeklere sattığı belirlendi.

Mahkemeye çıkartılan Nazengül Akın, Turhan Çakır (55) oğlu Sedat Çakır (24), Nevzat Erdi (46), Doğan Ay (19), Özay Şahin (38), Ersel Bayraktar (44) ile 61 yaşındaki Emin Çalışkanbaş tutuklanırken, diğer zanlılar ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Haklarında Bursa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan sanıklar bugün hakim karşısana çıkarıldı. Mahkemede ifade veren sanıklar yöneltilen suçlamayı kabul etmedi.

Oğluyla yargılandığı duruşmada söz alan Turhan Çakır, “Hakim bey 35 yıllık evliyim. Eşimi bu güne kadar hiç aldatmadım. Harama uçkur çözmedim. Dinlenen telefonun üzerime kayıtlı olması tek suçum” dedi.

KÜÇÜK KIZIN ŞOKE EDEN İFADELERİ

Duruşmaya katılan H.A.'nın ifadesi ise yaşı küçük olduğu için salon tamamen boşaltıldıktan sonra alındı. Mahkeme heyetinin karşısına geçen H.A., “Babamdan boşanan annem ile kalıyordum.

Daha sonra annem ikinci bir evlilik yaptı. Benimle ilgilenmediler. Sevgiyi sokakta aramaya başladım. İlk cinsel ilişkimi 11 yaşında benden büyük olan Mustafa adındaki kişi ile yaşadım. Daha sonra kaçıp Bursa'ya geldim. Annem ve babam beni hiç aramadı.

Bu sırada komşumuz olan Emin Çalışkanbaş beni yanında kalmam için pansiyon çalıştıran Nazangül Akın'ın yanına getirdi. Nazangül bana bakire olup olmadığımı sordu. Ben de 'Hayır değilim' yanıtını verdim. Sonra para kazanmam için beni erkeklerle tanıştırdı. Böylece para karşılığı erkeklerle birlikte olmaya başladım. Ancak sanıkların hiçbiriyle kesinlikle ilişkiye girmedim. Bu şeytanlığı benim aklıma sokan Nazengül'den şikayetçiyim. Diğerlerinden den ise davacı değilim” dedi.

H.A.'nın tüyleri ürperten ifadelerinin ardından mahkeme heyeti duruşmaya bir süre ara verdi. Daha sonra devam eden yargılamada söz alan Turhan ve Sedat Çakır'ın avukatı Gürkan Altun, 14 yaşındaki kız çocuğunun fuhuş yapmasını takip eden jandarma ve savcılığın da suç işlediğini söyledi.

Suç unsuru oluşması için H.A.'nın fuhuş yapmasına izin verildiğini öne süren avukat Altun, “Bu bir şekilde engellenebilirdi. Burada operasyon düzenlenene kadar buna müsaade eden jandarma ile ifadesi alınan H.A.'yı devlet korumasına aldırmayan savcılar da sorumludur” dedi. Mahkeme heyeti, duruşmayı ertelerken, sanıkların tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*