14 yaşındaki kızla ilişkiye 7 tutuklama

  • Giriş : 29.12.2006 / 00:00:00

Annesi Habibe Çakır'ın fuhuşa sürüklediği 14 yaşındaki kızı M.K. ile ilişkiye girdiği iddiasıyla gözaltına alınan 10 kişiden 7'si tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karabük İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, bir ihbar üzerine boşandığı eşinden olan 14 yaşındaki kızı M.K.'yı erkeklere pazarlayan Habibe Ç.'yi suçüstü yakalamıştı.

Operasyonu genişleten jandarma, Ç.'nin evine düzenlediği baskında, büyük kızı 24 yaşındaki kızı Rabia K., 43 yaşındaki Aynur A., 34 yaşındaki Fatma E. ve 33 yaşındaki Fulya O. gözaltına almıştı.

Jandarmada ifade veren M.K., 13 yaşında annesinin erkek arkadaşlarından birisinin tecavüzüne uğradığını, daha sonra annesi tarafından erkeklere para karşılığı satıldığını söylemişti. Jandarmanın yaptığı inceleme sonucu, kadınların ilişkiye girdikleri kişileri gizlice kameraya kaydederek, tehdit ettikleri ortaya çıkmıştı.

Sorgulamalarının ardından dün adliyeye çıkarılan Habibe Ç., ‘küçük yaşta çocuğa fuhuş yaptırmak’, Rabia K., Aynur A., Fatma E. ve Fulya O. ise ‘yataklık yapmak’ suçundan tutuklanarak, Karabük Kapalı Cezaevi’ne konuldu. Koruma altına alınan M.K. ise, Karabük Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Jandarma küçük yaştaki kızla ilişkiye girenleri de belirlemek için çalışma başlattı. Yakalanıp gözaltına alındıktan sonra sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkartılan 10 kişiden Oktay D., Recep D., Durmuş E., Şahin E., İlyas G., Hakan D. ve Mustafa T. tutuklanarak Karabük Kapalı Cezaevi'ne konuldu. 3 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı. Tutuklananlar arasında bulunan işçi emeklisi olan Mustafa T.'den, Habibe Ç.'nin şantaj yolu ile 8 bin YTL aldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious