14 yaşındaki liseli kıza 20 gün boyunca tecavüz

14 yaşındaki liseli kıza 20 gün boyunca tecavüz.7912
  • Giriş : 17.11.2007 / 09:36:00

Liseli İ.Y. “Beni okul çıkışında bayıltarak kaçırdılar. 2 hafta boyunca tanımadığım 13- 14 kişinin tecavüzüne uğradım'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

PENDİK'te 20 gün önce ortadan kaybolan lise öğrencisi 14 yaşındaki kız, dün gece polisinn Topkapı'da bir eve yaptığı baskında bulundu. Liseli İ.Y. “Beni okul çıkışında bayıltarak kaçırdılar. 2 hafta boyunca tanımadığım 13- 14 kişinin tecavüzüne uğradım'' dedi. Genç tızın ifadezi üzerine polis Kadıköy’de madde bağımlılarının ve evsizlerin barındığı yerlere baskınlar düzenledi. Bu baskınlarda İ.Y.'nin kaçırılarak tecavüz edilmesi olayına karıştıkları iddia edilen 6 kişi gözaltına alındı.


Lise öğrencisi 14 yaşındaki İ.Y. 20 gün önce evinden okula gitmek için çıktı ve bir daha da geri dönmedi. Bunun üzerine İ.Y.’yi bulmak için seferber olan anne- babasıyla yakınları her yere başvuru yaptı. Bu arada gazetelere kayıp ilanları verildi. Aile televizyon programlarına çıkarak kayıp kızlarının bulunması için yardım istedi.

20 GÜN BOYUNCA TECAVÜZE UĞRAMIŞ


Genç kızın bulunması için çalışmalarını sürdüren polis, dün gece Topkapı’da bir adrese baskın düzenledi. İ.Y. polisin baskın yaptığı adreste Sabahattin K. adlı şüpheliyle birlikte bulundu. Sabahattin K. gözaltına alındı. Lise öğrencisi İ.Y. polise verdiği ilk ifadesinde başından geçenleri anlattı. İ.Y., tanımadığı kişiler tarafından okul çıkışında bayıltılarak bir araca bindirilip kaçırıldığını, 2 hafta boyunca değişik yerlere götürülerek 13- 14 kişinin tecavüzüne uğradığını söyledi.

KADIKÖY'DE BASKINLAR


İ.Y.’nin ifadesi üzerine harekete geçen polis, madde bağımlıları ve evsizlerin kaldıkları binalara baskınlar düzenledi. Bu arada geceyarısı açtırılan bir internet kafenin otel gibi kullanıldığı anlaşıldı. İçeride bulunanlar gözaltına alındı. Bu kişilerden ikisinin, genç kızın kaçırılıp tecavüz edilmesi olayının zanlıları oldukları anlaşıldı. Diğer 3 kişi ise sorgularının ardından serbest bırakıldı. Polis gece boyu süren baskınlarda toplam 3 kişiyi daha gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişilerin madde bağımlısı oldukları belirtildi.
Soruşturmayı yürüten polis merkezine şüphelilerin getirilişi sırasında geç kızın babası ve yakınları da geldi. Bu sırada kızın yakınlarından biri şüphelilere saldırmak istedi.


Olayla ilgili olarak soruşturma çok yönlü olarak sürdürülürken, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious