14 yaşındaki örgüt üyesi teslim oldu

  • Giriş : 23.10.2006 / 00:00:00

14 yaşındaki C.A, Van'da Jandarma Komutanlığı ekiplerine teslim oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

C.A. teslim olmasının ardından şimdi ailesiyle birlikte bayramı geçirmenin sevincini yaşıyor.Van'ın Bostaniçi beldesinde bir arkadaşı tarafından Başkale ilçesine iş için kandırılarak götürüldüğünü gazetecilere anlatan C.A, “Buradan araçla Başkale'ye adar gittik. Orada katır sırtında dağ yolunu takip ederek örgütün kampına götürüldük” dedi.
C.A, şunları söyledi:
“Örgüte katıldığım gün pişman olduğumu ve evime gitmek istediğimi söyledim. Tüm yalvarmalarıma rağmen beni dinlemediler. Ama onlar (buradan gidiş yok) dediler ve beni bırakmadılar. Örgütte bir ay kaldım, kaldığım sürede hiçbir eyleme katılmadım. Bir ay boyunca aç, susuz bir battaniye ile dağlarda soğukta kalıyorduk. Bu durumdan çok pişman olmuştum. Çok zor şartlarda kaldığım sürede bir yolunu bularak kaçtım ve dağ yoluyla Van'daki evime sabaha karşı geldim. Babam beni beldedeki Jandarma Komutanlığına götürerek teslim etti. Buradaki askerler bana çok iyi davrandılar. Pişman olup teslim olduğum için onlarda memnun oldular ve bana iyi davrandılar. Hiçbir kotü muamele görmedim.”
Örgütte bulunanlara seslenen C.A, “Gelin teslim olun. Ben gittim ve pişman oldum. Burada teslim olduktan sonra aynı gün içerisinde tutuksuz yargılanarak serbest kaldım. Şimdi serbestim ve bayramı sıcak ortamda ailemle geçiriyorum” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious