14 yıl sonra büyük umut!

14 yıl sonra büyük umut!.19711
  • Giriş : 12.03.2009 / 21:08:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 15:20:12

14 yıldır failleri bulunamayan Gazi olayları nihayet Ergenekon soruşturmasıyla aydınlanmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


2. İddianame'de Gazi olaylarının Ergenekon Terör Örgütü tarafından Alevi-Sünni çatışması çıkarmak için çıkarıldığı yer alıyor. 14 yıl önce evlatlarını kaybeden vatandaşlar olayın aydınlanmaya başlamasıyla acılarının da hafiflediğini söylüyor.

12 Mart 1995 yılında Gazi Mahallesi'nde üç kahvehane taranmış ve olaylar provokasyonlarla büyümüştü. 22 insanın hayatını kaybettiği olayların 14. yıldönümünde Gazi Mahallesinde yine anma törenleri düzenlendi. Evlatlarını kaybeden vatandaşlar ve binlerce mahalleli olayların başladığı yerden mezarlığa kadar yürüdü.

14 yıl önce yaşanan acılar bugün hala gazi mahallesi halkının içinde tazeliğini koruyor.

Ergenekon davasının ilk iddianamesinde yer alan tanık ifadeleri Gazi olaylarında da Ergenekon parmağı olduğunu ortaya koyuyordu. 2. iddianamede ise daha geniş ve kapsamlı belgeler ve ifadelerle Gazi provokasyonunun iddia edilen ETÖ tarafından yapıldığı ve neyi amaçladığı ayrıntılarıyla anlatılıyor.

2. İddianamede Gazi olayları mercek altına alınıyor. Provokasyonun arkasında kimlerin olduğu da anlatılıyor, isimler veriliyor. 14 yıldır faillerin yakalanmasını bekleyen Gazi Mahallesi Halkı ve Türkiye bu isimlerin mahkeme önüne çıkarılacak olmasından memnun.

Son operasyonlarda Ergenekon terör örgütünün Alevi ve Sünni çatışması çıkarmak için Alevi liderlerine yönelik suikast planları yaptığının ortaya çıkması, Gazi provokasyonunu daha anlaşılır hale getiriyor. 14 yıldır sabırla bekleyen aileler Ergenekon davası ile konunun aydınlatılabileceğine inanıyorlar.

Vatandaşlar Ergenekon soruşturmasının sonuna kadar götürülmesini istiyor.

Gazi halkı Türkiye üzerinde oynanan oyunların farkına vardıklarını söylüyor ve Ergenekon operasyonlarıyla ülkenin aydınlık bir yola girdiğine inanıyor. Çocuklarını kaybeden aileler, acılarının biraz olsun dinmesi için suçluların cezalandırılmasını istiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*