142 vekil ebe-hemşire alınacak

  • Giriş : 23.10.2006 / 00:00:00

Erzurum'daki sağlık evi ve sağlık ocağında ebe ve hemşire açığının kapatılması için 142 tane vekil ataması yapılacak son başvuru tarihi ise 26 Ekim 2006.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu doğrultuda, köy sağlık evleri ve sağlık ocakları ile belde sağlık ocaklarında vekil ebe ve hemşire atanacak. Erzurum'daki sağlık ocakları ile sağlık evlerindeki açığın kapatılması için de 124 tane sağlık evi, 18 tanede sağlı ocağına vekil ataması ile ebe ve hemşire alınacak.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan İl Sağlık Müdür Yardımcısı Siyami Kotan, bu kanunla birlikte köylerdeki ebe ve hemşire sıkıntısının ortadan kaldırılacağını belirtti. Kotan, "Bu doğrultuda ilimiz ilçelerine bağlı, köy sağlık evleri ile köy ve belde sağlık ocaklarımızda istihdam edilmek üzere açıktan vekil ebe ve hemşire alımı yapılacaktır. Erzurum'da 2007 yılı için 142 vekil ebe ve hemşire ataması yapılacak. Başvurular ilçe Kaymakamlıklarına yapılacak olup değerlendirmeler ve personel alımı Kaymakamlıklarca sonuçlandırılacaktır. Merkeze bağlı köy sağlık evleri ve sağlık ocakları için müracaatlar Sağlık Müdürlüğü'ne yapılacaktır. Konu ile her türlü bilgi Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün " http://personel-saglık .gov.tr" internet adresinden temin edilebilir" dedi.

VEKİL ADAYLARINDAN İSTENEN BELGELER

Sağlık ocağı ve sağlık evlerinde vekil olarak çalışmak isteyen ebe ve mehşire adaylarının en geç 26 Ekim 2006 tarihine kadar ilçe kaymakamlıklarına müracaat etmeleri istendi. Adaylardan istenen belgeler ise şunlar: 1- Nüfus cüzdanının onaylı örneği (18 yaşından küçükler için kaza-i rüşt kararı veya onaylı örneği), 2- Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin onaylı örneği (Diploma notu belirtilmemişse, diploma notunu belirten belge) 3- Sabıka kaydı (Başvuru tarihinden en fazla 1 ay önce cumhuriyet savcılığından alınmış olması), 4-Sağlık kurulu raporu (Başvuru tarihinden en fazla 3 ay önce alınmış olması), 5- 6 adet vesikalık fotoğraf, 6-Mal bildirim beyannamesi (Doldurularak kapalı zarf içinde teslim edilecektir.), 7- İkametgah belgesi, 8-Varsa KPSS sonuç belgesi, 9-Atanmak istediği yerleri belirten dilekçe, 10-Yarım kapak dosya.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious