15 AKP milletvekili hac yolunda

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Hacı olmak isteyen milletvekili sayısında geçen yıla göre yarı yarıya düşüş oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonuyla hac ibadetini yerine getirmek için geçen yıl 39 milletvekili aileleriyle birlikte hacca giderken, bu yıl sayı 15’e düştü. Daha önceki yıl ise 7 milletvekili hacı olmuştu.

AKP'li 15 milletvekili aileleriyle birlikte kutsal topraklara yola çıkmak için tüm hazırlıklarını tamamladı. Türk Hava Yolları’nın özel seferiyle Cidde’ye 22 ve 23 Aralık günü yola çıkacak milletvekili kafilesi, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Cidde’de bulunan yetkilileri tarafından törenle karşılanacak. Milletvekilleri, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonunda Türk hacı adayları için 2 bin 100 dolardan başlayan ve kaldıkları otelin standartlarına göre değişen fiyat listelerinin en üst limit olan 3 bin 200 euro’luk birinci sınıf otelde konaklayacak. Bazı milletvekilleri Mekke’de Ümmül Kura Oteli’ne yerleşecek, bir bölümü ise müstakil konutlarda konaklayacak. Bu arada AKP’li bazı milletvekillerinin Suudi Arabistan Kralı’nın özel davetlisi olarak hacca gideceği kaydedilirken, isimleri açıklanmadı.

AKSARAY BİRİNCİ SIRADA

Bu yıl hacca gidecek AKP’li milletvekilleri arasında ilk sırayı Aksaray milletvekilleri alıyor. Aksaray’ın 4 AKP’li milletvekilinden 3’ü bu yıl kutsal topraklara gidecek. Bu yıl aileleriyle birlikte hacca gidecek 15 milletvekilinin isimleri şöyle:

“Ahmet Yaşar (Aksaray), Ali Rıza Alaboyun (Aksaray), Ruhi Açıkgöz (Aksaray), Fevzi Berdibek (Bingöl), Şükrü Ayalan (Tokat), Selahattin Dağ (Mardin), M. Fehmi Uyanık (Diyarbakır), Şevket Orhan (Bursa), Ali Öğüten (Karabük), Ekrem Erdem (İstanbul), Murat Mercan (Eskişehir), Müfit Yetkin (Şanlıurfa), Metin Yılmaz (Bolu), Mevlüt Çavuşoğlu (Antalya), Osman Nuri Filiz (Denizli)"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious