15 Aralık'ta yeni maaş mı geliyor?

15 Aralık'ta yeni maaş mı geliyor?.14551
  • Giriş : 07.12.2008 / 06:00:00
  • Güncelleme : 07.12.2008 / 09:00:26

Kamu-Sen, 2 Aralık'ta ödenen memur maaşlarının ikramiye sayılmasını önerdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kamu Çalışanları Sendikası (Kamu-Sen) Konya İl Temsilciliği Genişletilmiş İl Toplantısı'nda konuşan Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, bayram öncesi verilen maaşların ikramiye olmasını, 15 Aralık'ta ikinci bir maaş daha verilmesini istedi.

Kamu- Sen Konya İl Temsilciliği tarafından düzenlenen genişletilmiş il toplantısı, Konya Hekimevi'nde yapıldı. Sendika üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başladı. Açılış konuşmasından sonra kürsüye çıkan Kamu- Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, Konya'ya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Kamu- Sen hakkında bilgiler veren Bircan Akyıldız, kamu çalışanlarının haklarının iyileştirilmesi için gece gündüz çalıştıklarına değindi.

Bayram öncesi verilen maaşlardan dolayı kamu çalışanlarının fırsat yakaladığını savunan Bircan Akyıldız, bu maaşın ikramiye yapılması ve 15 Aralık'ta ikinci bir maaş daha verilmesi gerektiğini söyledi. Kamu çalışanları arasında çok ciddi ücret adaletsizlikleri olduğunu belirten Akyıldız, "Toplu görüşmelere ara verildiği gün Başbakan, memura 107 YTL zam yaptıklarını ve sendikaların bu zamda hiçbir etkisi olmadığını söyledi. Doğruları söylememek bir başbakana yakışmaz. Başbakan sendikacılığı hiçe saydı. Biz, kamu çalışanları olarak emeğimizi kimseye yedirmeyiz. 15 Ocak'ta kamu çalışanının açlık sınırının yükselmesi merdiveninde bir basamak yükselmiş olacağız." dedi.

15 Ağustos'dan sonra yayınlanan mutabakat metnindeki konuları açıklayan Genel Başkan, disiplin cezaları, resmi ve bayram tatilleri ve uyarma ve kınama cezaları hakkında çok ciddi düzenlemeler ayarladıklarını söyledi. Hükümetin ücret adaletsizliklerini düzeltmesini isteyen Bircan Akyıldız, "Ekonomi ve piyasa dediğimiz olay bir teraziden oluşmaktadır. Terazinin iki kefesinin de eşit ayarlanması gerekir. Terazinin bir kefesinde 12 milyon varsa diğer kefesinde de 60 milyon vardır. Gerçekleri görün gerçeklere göre tedbir alın." diye konuştu.

Görüşmelerde diğer sendikaların yeterli çabayı göstermediğini belirten Akyıldız, sendikaların hep birlikte hareket etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Toplantıya, Türk Sağlık- Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Büro- Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türk İmar- Sen Genel Başkanı Necati Albayrak, Türk Diyanet- Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi, Türk Haber- Sen Genel Başkanı İsmail Karadavut ve Türk Eğitim- Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk katıldı. Toplantının devamı basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*