15 aylık bebeğe karaciğer nakli

15 aylık bebeğe karaciğer nakli.6774
  • Giriş : 02.05.2008 / 19:06:00
  • Güncelleme : 02.05.2008 / 18:50:23

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, Manisalı Hatice Sert'in (21) karaciğerini 15 aylık bebeği Eren'e nakletti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bebeğine, doğuştan safra yollarının gelişmemesine bağlı olarak karaciğer yetmezliği teşhisi konduğunu açıklayan 2.5 yıllık evli Hatice Sert, "Bebeğimiz henüz 3 aylıkken İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi'nde safra yollarından bir ameliyat geçirdi. Ancak yapılan tüm tedavilere rağmen olumlu sonuç alınamayınca doktorlarımız bebeğimizin iyileşmesi için tek çözümün organ naklinde olduğunu söylediler ve bizi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne yönlendirdiler" dedi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde organ nakli için gerekli hazırlıkların yapıldığını açıklayan anne Sert, "Bebeğimizin kurtulması için tek çözümün organ naklinde olduğunu öğrenince hiç düşünmeden nakil için gerekli testleri yaptırdım. Allah'a şükür sonuçlar olumlu çıktı. Şimdi tek isteğim yavrumun biran önce iyileşerek, yaşıtları gibi sağlıklı bir bebek olarak yaşamına devam etmesi" diye konuştu.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki nakil Doç. Dr. Murat Kılıç, Doç. Dr. Murat Zeytunlu ve Plastik Cerrahi'den Prof. Dr. Mehmet Alper başkanlığındaki ekip tarafından gerçekleştirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious