15 hafız icazet aldı

  • Giriş : 02.07.2006 / 00:00:00

Isparta'da Mekke Eğitim Vakfı Kur'an Kursu'nda eğitimlerini tamamlayan 15 hafız düzenlenen bir törenle hafızlık belgelerini aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mekke Eğitim Vakfı Başkanı Halil İbrahim Ertuç, Kur'an'ı ezberlemenin bir meziyet olduğunu söyledi. Isparta'da birçok kız ve erkek kursu olmasına rağmen sadece iki erkek, iki kız yatılı Kur'an Kursu bulunduğunu dile getiren Vakıf Başkanı Ertuç, vakıf kursunda 80 öğrencinin hafızlığa çalıştığını bildirdi.

Yaz Kur'an Kursu için bine yakın başvuru aldıklarını belirten Başkan Ertuç, "Biz bu çocuklarımızdan ancak 100'ünü kabul edebildik. Ancak çocuklarımızı camilere göndelim. Onları Kur'an ışığından mahrum bırakmayalım. Diyanet bu yıl cami imamlarına eğitim vererek, bütün camilerde kurs açılmasını sağladı." dedi.

Eski Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yakup Üstün ise, Tevrat, Zebur ve İncil'in ilk zamanlarda yazılıp ezberlenmediği için değişime uğradığını fakat Kur'an-ı Kerim'in hemen ezberlenip mushaf haline getirildiği için bozulmadan muhafaza edildiğini kaydetti.

Hafızların Kur'an'ın bozulmaması açısında önemli olduğunu vurgulayan Üstün, bugün dünya üzerinde zenginlerin finanse ettiği 25 milyona yakın misyonerin Hıristiyanlığı yaymaya çalıştığına dikkat çekti.

Konuşmalardan sonra 15 hafız sırayla birer sure okudu. Isparta başta olmak üzere, Adana, Denizli, Burdur, Manisa ve Konya'dan gelerek hafızlık öğrenen talebelere hediyeleri ve hafızlık belgeleri verildi.

AK Parti Isparta milletvekilleri Emin Bilgiç ve Recep Özel, hafızlara hediyelerini verirken, onların duasıyla memleketin başına gelecek belalardan kurtulması temennisinde bulundu.

Ankara, İzmir ve İstanbul'dan gelen imam, vaiz ve hocalar Kur'an tilaveti sundu.

Sıcak hava sebebiyle tören sırasında talebeler tarafından cemaate su ve dondurma ikramı yapıldı. Çevre illerden gelen çok sayıda konuk uzun süren töreni izledi. Mekke Eğitim Vakfı'na yardım için kermes açıldı. Hafızlık töreni yapılan dua ile sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious