15 kez ölü doğurdu 16.'da sevindi

15 kez ölü doğurdu 16.'da sevindi.8188
  • Giriş : 27.05.2008 / 20:57:00

Adıyaman'ın Besni ilçesinde, daha önce 15 kez ölü doğum yapan bir kadın, 16'ncı hamileliğinin ardından sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirerek anne oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Besni Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Ercan Ciğerli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 17 yıllık evli 38 yaşındaki Gülcan Özilçi'nin 15 kez hamile kaldığını ancak, sürekli ölü doğum yaptığını söyledi.

Özilçi'nin hamileliklerinin hepsinin altıncı aydan sonra anne karnında ölüm ve başarısız gebelikle sonuçlandığını ifade eden Ciğerli, şöyle konuştu:

"Hastamızın en iyi giden hamileliği 7,5 aylık. Hastamızı 16'ncı gebeliğinde tam bir değerlendirmeden geçirdik ve anormal bir duruma rastlamadık. Planlı bir gebelik ve ardından çağdaş tedavi yöntemleri kullanarak kan sulandırıcı ilaçlarla beraber dikkatli bir şekilde hastayı takibe aldık. 32'nci haftadan sonra ağrıları başladı.

Hastamızı hastaneye yatırarak 40 gün ilmi takiple tedavi altına aldık. 40 günün sonunda 37'nci haftaya gelindiğinde doğum önlenemez duruma geldi. Bebek de anne karnında ölüm mesajları verince, bebeğin doğumu kaldıramayacağını da düşünerek, sezaryenle doğum yaptırdık ve anne sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdi."

"Annelik ümitlerimi kesmiştim"

16'ncı hamileliğinde kız bebek sahibi olan Gülcan Özilçi ise hala anne olduğuna inanamadığını belirterek, çok güzel duygular yaşadığını söyledi.

Özilçi, "Tedaviye başladığımız ilk günde doktor bey bana cesaret vererek, 'Bu çocuğu senin kucağına vereceğim' dedi.

Fakat ben doğum gerçekleşene kadar ümidimi yitirmiştim. Hala bu bebeğin benim olduğuna inanamıyorum, şoktayım. doktor beyden ve hemşirelerden Allah razı olsun. İlk defa anne olmamı sağladılar. Annelik çok güzel bir duygu, Allah tüm kadınlara nasip etsin" dedi.

Özilçi, bebeğine Zeynep Nur ismini verdiklerini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious