15 kişiyi öldüren katilin son oyunu!

15 kişiyi öldüren katilin son oyunu!.14963
  • Giriş : 16.03.2009 / 03:55:00
  • Güncelleme : 15.03.2009 / 23:09:48

Almanya'da 15 kişiyi öldüren Tim Kretschmer, saldırıdan bir gece önce 'Far Cry 2' adlı savaş oyununu oynamış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Almanya'nın Stuttgart kenti yakınlarındaki Winnenden'de Albertville okulunda baskın düzenleyen ve dokuzu öğrenci, üçü öğretmen 15 kişiyi öldüren Tim Kretschmer'in, olaydan bir gece önce bilgisayarında yaklaşık iki saat 'Far Cry 2' adlı savaş oyununu oynadığı tespit edildi. Der Spiegel dergisi, polisin yaptığı araştırmaya göre, Kretschmer'in bilgisayarda farklı isimler altında çeşitli okullara düzenlenen silahlı saldırılar hakkında bilgi topladığını ve aralarında 'Far Cry 2'nin de bulunduğu savaş oyunları oynadığının tespit edildiğini yazdı.

Oyunun mucitleri Yerli kardeşler

'Far Cry' oyunları, 1999 yılında Cevat, Avni ve Faruk Yerli kardeşler tarafından kurulan Crytek firması tarafından 2004 ve 2008 yıllarında piyasaya sürülmüş ve Almanya çapında büyük ilgi görmüştü.
Derginin haberinde ayrıca, katilin bilgisayarında yaklaşık 200 pornografik fotoğraf bulunduğu, babasının da poliste verdiği ifadesinde, hevesli olduğu için oğlunu en az üç kez atış talimlerine götürdüğünü söylediği kaydedildi. Öte yandan, Kretschmer'in internette veda mektubu bıraktığı şeklinde polisin yaptığı açıklamanın doğru olmadığı, bunun kimliği bilinmeyen bir kişinin 'şakası' olmasından şüphe edildiği açıklandı. 17 yaşındaki Kretschmer, saldırıdan sonra kaçarken intihar etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*