15 köye elektrik ve su cezası

  • Giriş : 31.07.2006 / 00:00:00

Edirne'nin İpsala ilçesine bağlı Hacıköy İçme Suyu Grubu'nun 600 bin YTL'lik su borcundan dolayı 15 köye su verilemiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edirne Valisi Nusret Miroğlu, söz konusu grubun 600 bin YTL birikmiş elektrik borcundan dolayı 15 köye su verilemediğini doğruladı. Grubun su sorununun çözümü için çalışma başlattıklarını belirten Vali Miroğlu, "Geçmiş grup başkanları ve yönetimdekiler bunun hesabını verecekler. Eğer bu para toplanıpta elektrik borcu ödenmediyse paranın nereye gittiğini söylemeliler. Gerekirse bunları Cumhuriyet savcılığına bildireceğiz." dedi.

Bu gibi durumlarda köylülerin sessiz kalmasına bir anlam veremediğini ifade eden Miroğlu, "Bu zaman kadar ne bir köylü, ne de köy muhtarı gelip bizden yardım istemedi. İş çok büyüdükten sonra bizim haberimiz oluyor. Burası çiftlik değil. Herkes hesabını bilecek." diye konuştu. Köylülerin tekrar suya kavuşması için çalışma başlattıklarını söyleyen Miroğlu, "Birliğin işletilme işini Özel idareye vereceğiz. Her köyün içme suyu şebekesi ayrı olacak." şeklinde konuştu.

İçme suyu grubu köy sorumlusu Mümin Karayavru ise, şu anki yönetimin su paralarını topladığı halde elektrik borcunu ödemeleri gerekirken parayı çar-çur ettiklerini ileri sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious