15 polisten mimara dayak iddiası

15 polisten mimara dayak iddiası.8265
  • Giriş : 12.06.2009 / 14:25:00

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, Reyhanlı Emniyetine bağlı 15 polisin Mimar Berkan Abseyi ve akrabaları Öğretmen Murat Apseyi ile Uğur Abseyi sopalarla döverek hastanelik etttikleri ileri sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

15 Polis tarafından sopalarla öldüresiye dövüldüğü iddia edilen Berkan Abseyi, Hatay Mimarlar Odasının verdiği resepsiyona katıldıktan sonra Reyhanlı'ya döndüğünü ve Reyhanlı'daki Yenişehir gölü kenarındaki bir büfeden sigara almaya giderken arabada duran iki kişinin sözlü saldırısına uğradığı, polisin olay yerine gelmesiyle polislerin önce hakaretlerine sonra da sopalarla dövülmesine maruz kaldığını söyledi.

Mimar Berkan Abseyi, “ Hatay Mimarlar Odasının verdiği resepsiyon sonrası Reyhanlı'ya geldim. Biraz rahatlamak için Reyhanlı'da bulunan Yenişehir Gölüne geldim. Burada iki kişiyle biraz tartıştık. Daha sonra çevredekiler tarafları yatıştırdıktan sonra polisler olay yerine geldi. Polis hadi “oğlum” git deyince ben de bana oğlum diyemezsiniz dedim. Buna kızan polisler ise beni tartaklamaya başladı ve sağ gözümü morartılar” dedi.

Mimar Berkan Abseyi, Bu sözüne sinirlenen polislerin vücudumun her yerine sopalarla vurmaya başladığını ifade ederek, polislerin kendisine “Siz Zaten Çerkezsiniz bir avuç kaldınız burada halen bize mi dikleniyorsunuz” dediklerini hem kendisini hem de yardımına gelen Akrabaları Öğretmen Murat Apseyi ile Uğur Abseyi sopalarla döverek hastanelik ettiklerini söyledi.

"Suçumuzun karşılığını sorduk ve karşılığında sopalarla darp aldık" diyen Mimar Berkan Apseyi, Hastaneden rapor aldıklarını ve savcılığa suç ihbarında bulunduklarını dayakçı polislerden de şikayetçi olduklarını ifade ederek, yasal tüm yollarla haklarını arayacaklarını söyledi.

Cemil kaya, Mahmut Güneri ve Sabahattin Baydar'ın öncülüğünde toplam 15 polis tarafından sopalarla dövüldüklerini anlatan Mimar Berkan Abseyi, hiçbir suçlarının olmadığı halde böyle linç edilmelerine anlam veremediklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*