"15 terörist etkisiz hale getirildi"

  • Giriş : 31.03.2008 / 16:25:00

Genelkurmay Başkanlığı, ''15 terörist etkisiz hale getirildi'' açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genelkurmay'dan yapılan açıklamaya göre, 27 Mart 2008 günü Avaşin-Basyan bölgesinde Türkiye'ye karşı eylem hazırlığında olup sınırdan sızmaya çalışan bir grup PKK/KONGRA-GEL terör örgütü mensubu tespit edildi.

Teröristler karada konuşlu uzun menzilli silahlar ile ateş altına alındı.

Genelkurmay Başkanlığı, "Faaliyet sonrasında yapılan inceleme ve değerlendirmelerden, açılan ateş sonucu 15 teröristin etkisiz hale getirildiğinin anlaşıldığını" bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yayımlanan terörle mücadeleye ilişkin "bilgi notu" şöyle:

* "Irak'ın kuzeyinde Avaşin-Basyan bölgesinde tespit edilen ve Türkiye'ye karşı eylem hazırlığında olup sınırdan sızmaya çalışan bir grup PKK/KONGRA-GEL terör örgütü mensubu, 27 Mart 2008 günü, karada konuşlu uzun menzilli silahlar ile ateş altına alınmıştır. Faaliyet sonrasında yapılan inceleme ve değerlendirmelerden, açılan ateş sonucu 15teröristin etkisiz hale getirildiği anlaşılmıştır."

* "Ayrıca, aynı bölgedeki bazı hedefler, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait uçaklar tarafından, 28 Mart 2008 tarihinde tam isabetle vurulmuştur. Bu hava taarruzu sonucu tesirsiz hale getirilen terörist sayısı tam olarak tespit edilememiştir."

* "İcra edilen görevlerde terör örgütüne ait olduğu kesin olarak teyitedilen hedeflere taarruz edilmiş; sivil halkın olumsuz etkilenmemesi için gereken hassasiyet gösterilmiştir."

* "Irak'ın kuzeyi terörist faaliyetler açısından bundan sonra da yakından izlenecek ve bu bölgeden Türkiye'ye yönelecek her tehdidin, tespit edildiği yer ve zamanda bertaraf edilmesi esas alınacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious