15 yaşında başına gelmedik kalmadı

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Antalya'da, erkek arkadaşı tarafından tecavüze uğrayarak bir bara satılan ve daha sonra da para karşılığında müşterilere pazarlanan M.A. (15) isimli kız, teslim edildiği Çocuk Esirgeme Kurumu Yurdu'ndan kaçarak uyuşturucu komasına girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eşinden boşanmış olan annesiyle birlikte yaşayan M.A., iddiaya göre 3 ay önce tanıştığı erkek arkadaşı tarafından kaçırılarak tecavüze uğradı. M.A.'ya kendi evinde bir ay boyunca tecavüz edip başka erkeklere pazarlayan ve adı açıklanmayan sevgilisi, daha sonra genç kızı Kaleiçi'nde bulunan bir barın sahibine sattı. Bir ay boyunca konsomatris olarak zorla çalıştırılan M.A., çalışmadığı sürelerde ise barın içinde bulunan iki metrekarelik gizli bölmeye kapatılarak, burada yaşamaya zorlandı. Bir bar müşterisinin ihbarı üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından 27 Ekim'de bara baskın düzenledi. Baskın sonucunda M.A. zorla tutulduğu gizli bölmede bulunarak kurtarıldı. Polis olayla ilgisi bulunan ikisi kadın 8 kişiyi gözaltına alırken, 10 kişinin de arandığını bildirdi. Bu olaydan sonra ailesine verilmeyi kabul etmeyen M. A., Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Yurduna teslim edildi.

Alınan bilgiye göre, M.A. Çocuk Esirgeme Kurumu yurdundan 1 hafta önce kaçtı. Kendisinden haber alınamayan M.A. bir otomobille hastane önünde bırakıldı. Hastanede tedavi altına alınan genç kızın dün gece ecstacy hap aldığı ve uyuşturucu komasına girdiği belirlendi. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri, genç kızın yurda yerleştirildiğini ve psikolojik tedavi gördüğünü ifade ederken, olay ile ilgili ve M.A. hakkında detaylı bilgi vermekten kaçındı. Gece yarısı bir otomobille Atatürk Devlet Hastanesi önüne yarı baygın halde terk edilen M. A.'nın uyuşturucu komasına girdiği belirlenince hemen tedaviye alındı. Bugün sabah bilgisine başvurulan M.A., 3 erkekle Yeşildere mahallesine giderek buradan uyuşturucu aldıklarını, kendisine verilen 3 ecstasy hapı içtiğini, gözünü açtığında kendisini hastanede bulduğunu söylediği belirtildi. 15 yaşındaki M.A.'nın yine kaçtığı yurda teslim edeceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious