15 yıllık CHP'li başkanı 14 oyla geçti

15 yıllık CHP'li başkanı 14 oyla geçti.15688
  • Giriş : 01.04.2009 / 18:46:00

İlçe Seçim Kurulu orada da ilk önce CHP'nin kazandığını duyurdu. İtiraz üzerine oylar yeniden sayılınca AK Parti'nin adayı 15 yıllık CHP'li başkanı 14 oyla geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye genelinde oylarını yükselten CHP, İzmir'de 30 ilçenin 28'inde belediye başkanlığını kazanırken, bloğu delen tek AKP'li Bayındır Belediye Başkanı seçilen Mehmet Kertiş oldu.

İlçe seçim Kurulu'nun ilk önce CHP'nin kazandığını duyurmasının artından yapılan itirazı değerlendiren kurul oyların yeniden sayılmasına karar verdi ve sonuçta yüzü gülen taraf AKP oldu. Kertiş, 15 yıldır belediye başkanlığı yapan CHP'li Aleaddin Çapuk'u 14 oy farkla geçti ve başkanlık koltuğuna oturdu. AKP'nin Bayındır zaferinin arkasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş'nin Bayındırlı çiçek üreticisinden 1.5 milyon adet çiçek alacağı garantisini vermesinin etkili olduğu iddia edildi. Nüfusunun büyük bir bölümü çiçek üreticiliği yapan Bayındır'da, seçimden 20 gün kadar önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilçedeki üreticilerle çiçek alım sözleşmesi imzalamıştı.

KUTLAMALARI KABUL ETTİ

Tam üç dönemdir ilçede belediye başkanlığı yapan Çapuk'u deviren Kertiş, dün Bayındır İlçe seçim Kurulu'ndan mazbatasını alarak koltuğuna oturdu. İtirazlar nedeniyle seçim zaferini geç de olsa ilan eden Mehmet Kertiş, önce İlçe seçim Kurulu'ndan mazbatasını aldı. Kertiş, ardından alkışlar eşliğinde AK Parti İlçe Başkanlığı'na geldi. Burada kutlamaları kabul eden Kertiş, daha sonra partililerle birlikte koltuğu devralmak üzere belediyeye yürüdü. Kertiş'i belediye önünde çalışanlar alkışlarla karşıladı. Burada yapılan duanın ardından Kertiş, belediye çalışanlarının elini tek tek sıkarak makamına geçti.

ESKİ BAŞKAN DEVİR TESLİM TÖRENİNE GELMEDİ

Başkan Kertiş, belediyede bir süre kutlamaları kabul ettikten sonra Belediye Yazı İşleri Müdürü Behçet Özdeş, Kertiş'e belediyenin mührünü teslim etti. Eski Başkan Alaeddin Çapuk'un devir teslim törenine, önceden 'geleceğim' demesine rağmen gelmediği belirtildi. Çapuk'un, devir teslim işlemini Yazı İşleri Müdürü'ne yaptırtması eleştiri konusu oldu. Belediye Başkanı Mehmet Kertiş, duruma tepki göstererek, "Yıllardır halkını unutanlar, şimdi de halkın temsilcisi olarak bu makama gelene görevi devretmeyi unuttular. Yapılan, demokrasi adına ayıptır. Ama bunların zihniyeti bu" şeklinde konuştu. Artık parti rozetini çıkardığını belirten Kertiş, "Bundan sonra partili partisiz herkesin başkanıyım. Bayındır'ı hak ettiği yere getirebilmek için kadrolarımla birlikte gece gündüz çalışacağız. 5 yıl sınra Bayındır'ı kimse tanıyamayacak" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*