150 bin uyuşturucu hap ele geçirildi

  • Giriş : 27.11.2006 / 00:00:00

İstanbul polisi bir iş merkezi içindeki depo görüntüsü verilmiş, uyuşturucu hap Captagon imalathanesine baskın düzenledi. Operasyonda 3 kişi 150 bin adet Captagon hap ile birlike yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri edindikleri bir istihbarat sonrasında, Eyüp Topçular Mahallesi Kışla Caddesi üzerindeki bir iş merkezini takibe aldı. İş merkezinin 3. katında bulunan depo görünümlü iş yerinde uyuşturucu hap imal edildiği bilgisini alan Narkotik ekipleri, 25 Ekim 2006 günü uyuşturucu imalathanesine operasyon düzenledi. Operasyonda uyuşturucu imalatı ile ilgili oldukları iddia edilen 3 kişi 150 bin adet uyuşturucu hap ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı. İş yerinin tamamen bir uyuşturucu imalathanesine dönüştüren kişilerin fırınları ve makinaları özel olarak getirdikleri öğrenildi.

Narkotik polisinin operasyonu ile ilgili imalathane içinde basına bilgi veren İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, uyuşturucu tacirlerinin uzun süredir takip edildiklerini anlattı. Operasyonda 150 bin adet satışa hazır uyuşturucu hap ele geçirildiğini kaydeden Cerrah, "Bu imalathanedeki malzemeler şayet kullanılsaydı yaklaşık 1.5 milyon adet Captagon hap yapılabilirdi. Baskı aletleri ve fırınlar özel olarak yapılmış ve burası tam bir uyuşturucu imalathanesine dönüştürülmüş. Bu haplar yurt içine ve dışına satılacaktı. İstanbul Emniyeti gençlerin ve çocukların zehirlenmesine izin vermeyecek. İstanbul halkının desteği ile bu tip operasyonlar artarak devam edecek" şeklinde konuştu.

Hap imalatında kullanılan malzemeleri ve fırınları tek tek basına gösteren Cerrah, uyuşturucu tacirlerinin çalışma şeklini de anlattı. Cerrah, uyuşturucu hapların tanesinin 5 ile 10 YTL arasında fiyata satıldığını kaydetti. Bu arada yüzlerce dükkanın bulunduğu iş merkezi içerisinde hiç kimsenin haberi olmadan uyuşturucu imal edilmesi, iş yerlerindeki çalışanları bile şaşırttı. İmalathanenin yanıbaşında iş yeri bulunan bir vatandaş "İki senedir burayı kapalı bir depo olarak biliyorduk. İş yerinde 24 saat çalışmamıza rağmen giren çıkan kimseyi de görmüyorduk" dedi. Başka bir işyeri sahibi ise "Burasını koku giderici malzemeler üreten bir imalathane olarak duymuştum. Uyuşturucu ürettikleri aklımın ucundan geçmezdi" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious