150 kilogramlık kabak şaşırtıyor

150 kilogramlık kabak şaşırtıyor.17967
  • Giriş : 04.08.2008 / 12:48:00

Almanya'dan getirttiği kabak tohumunu denemek için tarlasına eken Çanakkaleli çiftçi, yaklaşık 150 kilogram ağırlığında dev bir kabak elde etti. Çiftçi de görenler de bu işe şaşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde bir çiftçinin yetiştirdiği 150 kilogramlık kabak görenleri şaşırtıyor.

Bayramiç'de yaklaşık 10 yıldır çiftçilikle uğraşan Gürsel Eskici (42), yaptığı açıklamada, ilçe merkezinde Menderes Deresi yakınlarındaki tarlasında her yıl yeni ürünler yetiştirmek için çaba gösterdiğini belirtti.

Son olarak Almanya'dan getirttiği kabak tohumunu denemek için tarlasına ektiğini belirten Eskici, ''Tohumdan yaklaşık 150 kilogram ağırlığında dev bir kabak elde ettim. Eğer bunun yetiştirmesini ve pazarlamasını etkin bir şekilde yapabilirsem gelecek yıl 10 dönüm araziye aynı cins kabak ekeceğim'' dedi.

Eskici, muntazam olarak suyunu ve gübresini verdiği kabağın yaklaşık 2 ay daha büyüme süresi bulunduğunu ifade ederek, bu süre sonunda kabağın daha büyüyeceğini tahmin ettiğini kaydetti.

Tarlasına her yıl domates, biber, patlıcan gibi sebzeleri ektiğini dile getiren Eskici, kabak gibi değişik ürünü yetiştirmenin faydasını göreceğini ve iyi bir gelir elde edeceğini düşündüğünü sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*