150 metre sürüklenen tanker uçuruma uçtu

150 metre sürüklenen tanker uçuruma uçtu.5902
  • Giriş : 25.04.2008 / 16:17:00

Batman'da içinde yol üstündeki bir otomobilide önen katan ve için de2 'si bebek 6 çocuk, biri yetişkin 8 kişi bulunan tanker, 150 metre sürüklenerek uçuruma uçtu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yolda park halindeki bir otomobili de beraberinde sürükleyen tankerde bulunan çocuklar yaralandı. Batman Devlet Hastanesi'ne kaldırılan çocukların hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre kaza, Hasankeyf Köprü başında meydana geldi. 56 AH 994 plakalı tanker ile Mardin'in Midyat ilçesinden Siirt istikametine gitmekte Halil Yıldırım, Hasankeyf köprü başına varmadan su almak üzere durdu.

Meyilli yolda park edip el frenini çeken Yıldırım, araçtan indikten kısa bir süre sonra tanker yokuş aşağı hızla gitmeye başladı.

Yaklaşık 150 metre kadar giden TIR, köprü başında park halindeki bir otomobili önüne katıp 60 metre yüksekliğindeki uçuruma düştü. Dere kenarına uçan tankerde bulunan Zekiye Şenyüz (7) Mutezzim Şenyüz (38) Züleyha Şenyüz (5) Nezir Şenyüz (10) Süreyya Şenyüz (4) Özlem Şenyüz (3) ve isimleri konulmayan biri 3 diğeri 5 günlük iki bebek yaralandı.

Batman Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılar tedavi altına alınırken Hasankeyf Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlattı.

Tankerin içerde bulunan çocukların el frenine temas etmeleri sonucu tankerin hareket ettiği tahmin ediliyor.

Cihan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious