150 YTL için 150 bıçak!

  • Giriş : 27.12.2006 / 00:00:00

İzmir Balçova’da biri 11, diğeri 15 yaşında 2 kız kardeş, vahşice öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Aylin Kır, 4. kattaki evlerinin balkonundan düşmüş ve boğazı kesilmiş olarak bulunurken, daireye giren polis korkunç bir manzarayla daha karşılaştı. Aynı okulun 9. sınıf öğrencisi Zekiye Kır da bıçakla delik deşik edilmişti. Adli Tıp incelemesinde 145 bıçak darbesiyle öldürüldüğü tespit edilen Zekiye ile Aylin Kır’ın katillerini arayan polis, etrafta kanlı eşyaları bulunan teyze oğlu E.A.’yı (14) gözaltına aldı. E.A. kuzenlerini, evlerinden 150 YTL çalınması ile ilgili kendisini suçladıkları için çıkan tartışma sırasında öldürdüğünü itiraf etti. Otopside tecavüz izine rastlamayan Adli Tıp uzmanları, Zekiye Kır’ın 145 bıçak darbesine maruz kaldığını, Aylin Kır’ın da boğazının kesildiğini tespit etti. Kızların babası Bayram Kır, cenazeleri teşhis ederken gözyaşlarına boğularak, taksi şoförlüğü yaptığını, olay gecesi çalıştığını anlattı.

KANLI ÇAMAŞIRLAR

Gözaltındaki E.A. üzerinde yoğunlaşan polis, E.A.’nın evinde, üzerinde bulunan kanlı tişört, kazak ve iç çamaşırı ile çamaşır makinasına konulmuş kanlı beyaz bir mont buldu. E.A. ifadesinde teyzekızı Zekiye Kır’ın evlerinde para çalınması olayıyla ilgili kendisini suçladığını ve konuyla ilgili konuşmak üzere eve gittiğini; tartışma sonunda cinayeti işlediğini itiraf etti. E.A., 11 yaşındaki kuzenini ise olayı gördüğü için kovaladığını ve onun da balkondan düştüğünü söyledi. Evde bulunan kanlı çoraplarını ve Kır ailesine ait bir VCD’yi çöpe attığını belirten E.A.’nın parmak izleriyle olay yerinden alınan parmak izlerinin de uyduğu ortaya çıktı. Mahkemeye sevkedilen E.A. tutuklandı.

3 yıl önce eşinden boşanan kız kardeşlerin annesi Canan Kır ile baba Bayram Kır, korkunç cinayetin detaylarını öğrenince sinir krizleri geçirdi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious