1503 köy yolu ulaşıma kapandı

1503 köy yolu ulaşıma kapandı.55884
  • Giriş : 30.01.2008 / 20:15:00

Kar yağışı nedeniyle 4 ilde bin 503 köy yolu ulaşıma kapandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zonguldak'ta 84, Bartın'da 57 ve Karabük'te de 77 olmak üzere 218 köye ulaşım sağlanamıyor. Zonguldak'ın Devrek ilçesinde 5 köye de elektrik verilemiyor. Sivas'ta kar yağışı ve tipi nedeniyle bin 285 köy yolu ulaşıma kapandı. Kent genelinde 178 yerleşim biriminde de haberleşmenin sağlanamadığını belirten yetkililer, 121 köye elektrik verilemediğini kaydetti.

Bu arada, Sivas-Malatya kara yolunun, Yağdonduran mevkisindeki kar yağışı ve tipi nedeniyle halen trafiğe kapalı olduğunu ifade eden yetkililer, yol açma çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirtti. Kenti çevre illere bağlayan diğer kara yollarında ise ulaşımın güçlükle sağlandığını ifade eden yetkililer, sürücülerin zorunlu olmadıkça yolculuğa çıkmamasını istedi. Öte yandan, Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde yoğun kar yağışından dolayı yollar kapanınca TEDAŞ'ın paletli kar aracı ile 2 hasta Malatya'ya götürüldü.

Çelikhan Kaymakamı Ercan Turan, yoğun kar yağışından dolayı Çelikhan-Adıyaman ve Çelikhan-Malatya kara yollarının ulaşıma kapalı olduğunu söyledi. Çelikhan merkezde sara hastası Abdulkerim Ayaz (26) ile ilçeye bağlı Pınarbaşı beldesinde düşük yapan Gülizar Halık'ın (35), yollar kapalı olduğu için TEDAŞ'ın paletli kar aracıyla Malatya'nın Sürgü beldesine kadar götürüldüğünü belirten Kaymakam Turan, hastaların oradan da ambulansla Malatya Devlet Hastanesi'ne gittiğini, hastaların sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Çelikhan-Adıyaman ve Çelikhan-Malatya kara yollarında yol açma çalışmalarının başladığını anlatan Kaymakam Turan, yoğun kar yağışı ve çığ düşme tehlikesinden dolayı çalışmaların yavaş ilerlediğini söyledi. Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde de kar yağışının nakil hatlarında oluşturduğu zarar nedeniyle ilçeye elektrik verilemiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious