16 internet kafenin faaliyeti durduruldu

  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

Sivas Belediyesi tarafından yapılan internet kafe denetimlerinde; mevzuat hükümlerine riayet etmediği tespit edilen 16 işyeri çeşitli sürelerle faaliyetten men edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bu kapsamda, internet kafelerin mevzuat hükümlerine uygun çalışıp çalışmadığı, fiziki ve sağlık şartlarının uygun olup olmadığı, filtreleme programlarının sürekli olarak güncellenip güncellenmediği kontrol ediliyor. Ekipler, yaptıkları denetimlerde mevzuat hükümlerine riayet etmediği tespit edilen 10 işyerini uyarırken, 16 işyerine de çeşitli sürelerle faaliyetten men cezası uyguladı. Ayrıca 3 işyerine ise para cezası kesildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin ruhsatsız faaliyet göstermesinin yasak olduğu hatırlatılarak bu hükme riayet etmeyen 12 işyerine ise ruhsat alıncaya kadar ticari faaliyetten men cezası verildiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca özellikle çocuk ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bazı internet kafelerde, zaman zaman şiddet, terör, kumar, alkol, uyuşturucu, pornografi ve kötü alışkanlıkları özendiren sitelerin hiçbir kontrole ya da filtrasyona tabi tutulmaksızın kullanıldığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious