16 yaşındaki kıza tecavüze 15.5 yıl hapis cezası

16 yaşındaki kıza tecavüze 15.5 yıl hapis cezası.12528
  • Giriş : 17.07.2008 / 09:57:00

Samsun'da, komşularının kızı E.Ç.'ye, fuhuş yaptırmak amacıyla kaçırdıktan sonra tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan Kadir Şentürk'e 15.5 yıl, ona yardımcı olan eşi Nevin Şentürk'e ise 2.5 yıl hapis cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Reşadiye Mahallesi'nde 2.5 yıl önce meydana gelen olayda, Kadir Şentürk, komşularının kızı olan ve o tarihte 16 yaşına giren E.Ç.'yi arkadaşlık kurup evlenme vaadiyle kandırıp kaçırdı. Ardından da tanıdığı 39 yaşındaki Sebahattin Şencan'ın evine götürdü. Kadir Şentürk, gece burada E.Ç.'ye tecavüz etti.

3 gün boyunca kaldığı evde tecavüze uğrayan E.Ç.'yi, ailesinin şikayeti üzerine harekete geçen polis kurtardı. Nevin Şentürk ile ev sahibi Sebahattin Şencan de gözaltına alındı. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan Nevin Şentürk ve Sebahattin Şencan tutuklandı. Kaçan Kadir Şentürk hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkartıldı.

Samsun 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada götürüldüğü evde kendisine alkol verildiğini anlatan E.Ç., “Kadir, kendisini bana bekar olarak tanıttı ve evlenmek maksatıyla beni kaçırdı. Götürdüğü evde de bana tecavüz etti. Sonradan eşi olduğunu öğrendiğim Nevin ise ellerimi tuttu, bağırmamı engellemek için de ağzımı kapattı. Olayı başkalarına anlatmamam için beni öldürmekle tehdit ettiler. Ayrıca "Başka erkeklerle de ilişkiye gireceksin" diye tembihte bulundular'' dedi.

Nevin Şentürk ise “Biz Selahattin'in evine gittiğimizde E.Ç. oradaydı. Geç saatlere kadar oturduk. Gece Kadir'le odamıza çekilip yattık. Gece ne oldu bilmiyorum'' dedi. Selahattin Şencan ise önceden tanıdığı Nevin ve Kadir Şentürk'ün E.Ç.'yi eve getirdiğini anlattı ve “Kendileri misafirliğe geldi. Sohbet ettik. Sonra da geç olduğu için de ayrı odalara gidip yattık. Ben suçsuzum'' dedi. Mahkeme, 4.5 ay tutuklu kalan Nevin Şentürk ile Sebahattin Şencan'a 2 bin 500'er YTL kefalet karşılığında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Olaydan 1 yıl sonra yakalandıktan sonra tutuklanan Kadir Şentürk ise bugün son kez hakim karşısına çıktı. Kadir Şentürk, kendisine iftira atıldığını iddia ederek, “E.Ç. evden kaçıp İstanbul'a, ağabeyisinin yanına gideceğini ve yardımcı olmamı istedi. Gece otogara götürdüm. Bilet bulamayınca tekrar eve döndük. Burada kendi isteğiyle benimle cinsel ilişkiye girdi. Neden beni suçluyor anlamış değilim'' dedi.

Mahkeme heyeti, Kadir Şentürk'ü, "genç kızı kaçırmak ve tecavüz" suçundan 15.5 yıl, ona yardımcı olduğu suçlamasıyla eşi Nevin Şentürk'e 2.5 yıl, "suça iştirak etmek" suçundan da Sebahattin Şencan'a 6 ay hapis cezası verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*