16 yıl önce şehit edilen 27 vatandaş anıldı

  • Giriş : 10.06.2006 / 00:00:00

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesine bağlı Çevrimli Köyü'nde 10 Haziran1990 yılında terör örgütü PKK/Kongra Gel tarafından katledilen 27 vatandaş anıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Güçlükonak Kaymakam Vekili Fatih Akkaya, 16 yıl önce terör örgütü tarafından şehit edilen 27 vatandaşın acısını bir kez daha hissettiklerini belirterek, "Teröristler, 10 Haziran 1990 tarihinde yaşlı, kadın ve çocuk demeden, 27 vatandaşımızı katletti. Şehit olan vatandaşlarımızın acısı hala yüreğimizdedir." dedi.

Bütün vatandaşların, eli kanlı terör örgütünün yaptığı katliamların farkında olduğuna işaret eden Akkaya, "Terör örgütü ne yapsa, devletimizin oluşturduğu barış ve huzur ortamını bozamayacaktır. " diye konuştu.

"Ne amaçla olursa olsun masum insanları katletmenin ne Allah, ne de insanlar nazarında hiçbir izahatı yoktur. Herkese sesleniyorum PKK'nın çirkin emellerini görmek istiyorsanız gelin buraya size ispatlayayım." diyen Fatih Akkaya, şöyle devam etti: "Buradan tüm dünyaya sesleniyorum. Bu vatan için bir değil bin değil 70 milyon can fedadır. Akıldan, insanlıktan, demokrasiden yoksun kişiler, siz başkalarının maşalığını yaptığınız müddetçe düştüğünüz yağda kavrulmaya mahkumsunuz." şeklinde konuştu.

Terör olayları nedeniyle iki bacağını kaybeden Çevrimli Köyü Muhtarı İbrahim Özbey ise, yıllardır terör olaylarından çok çektiklerini vurgulayarak, "Köyümüzde 30'a yakın şehit verdik. Artık kan akmasın, dış güçlerin emrinde çalışan PKK mensuplarına sesleniyorum, gelin siz de devlete sığının. Bizim devletimiz çok merhametlidir." şeklinde konuştu.

Daha sonra tören alanından şehitlerin mezarlığına gidilerek dualar okundu.

Anma törenine Şırnak Valisi Selahattin Aparı, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Ahmet Yavuz, Güçlükonak Kaymakam Vekili Fatih Akkaya, Güçlükonak Belediye Başkan Vekili Fahrettin Atabey ve Çevrimli köylüleri katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious