16 yıl sonra aydınlanan cinayet

16 yıl sonra aydınlanan cinayet.11751
  • Giriş : 18.10.2008 / 20:30:00
  • Güncelleme : 18.10.2008 / 20:26:48

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde, 16 yıl önce işlenen iki cinayet ve cinayetlerle bağlantılı gasp olayı aydınlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesinden yapılan açıklamaya göre, Yenişehir'in Yenigün Mahallesi Menekşe Sokak'ta oturan Rıza (76) ve Havva Gökhan (69) çiftinin bıçaklanarak öldürülmesi ve yaşlı kadının bileziklerinin gasbedilmesiyle ilgili soruşturmayı sürdüren Cinayet Büro Amirliği ekipleri, öldürülen yaşlı çiftin yakınları ile bazı görgü tanıklarının ifadelerine yeniden başvurdu.

O dönemde mahallede oturan ya da çalışan kişileri de araştıran polis, cinayetlerin işlendiği sırada, mahalledeki bir inşaatta işçi olarak çalışan, ancak bugüne kadar ifadesine başvurulmadığı belirlenen İrfan Erdoğan'ın (55) olaylarla ilgisi olduğu bilgisine ulaştı.

Bunun üzerine Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesi Arabayatağı Mahallesi'ndeki evinde, dün sabaha karşı gözaltına alınarak Yenişehir Emniyet Müdürlüğüne götürülen zanlının, yapılan sorguda suçlarını itiraf ettiği belirtildi.

Cinayetleri gasp amaçlı işlediğini, daha sonra Havva Gökhan'ın kolundaki 8 bileziği alarak İzmir'e kaçtığını anlatan Erdoğan'ın, bilezikleri satarak parasını harcadığını, o günden sonra yakalanma endişesiyle uzun süre çok sayıda taş ve maden ocağında çalışarak saklandığını söylediği öğrenildi.

Sorgulamasının ardından Yenişehir Adliyesine sevk edilen zanlı, mahkemece tutuklandı.

Yetkililer, cinayet, gasp gibi ağır cezayı gerektiren ''faili meçhul'' olaylarda, soruşturma dosyasının 20 yıl kapatılmadığını, Yenişehir'deki olayın soruşturmasının da bu çerçevede devam ettiğini söylediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*