160 liralık maaş için ömür boyu hapis

160 liralık maaş için ömür boyu hapis .9983
  • Giriş : 20.06.2009 / 15:36:00

Yaşlılık maaşı için, akrabası olan kadının boğazını kesmekle suçlanıyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BURSA'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'nde yalnız yaşayan teyzesi 78 yaşındaki Sabiha Kılıç'ı, devletten aldığı 160 TL yaşlılık maaşı için evinde boğazını keserek öldürdükleri iddiası ile tutuksuz yargılanan 50 yaşındaki Şevket Akbalcı ile tutuklu oğlu 24 yaşındaki Mustafa Akbalcı'nın davası karara kaldı. Verdiği mütaalada, babanın beraatini isteyen Cumhuriyet Savcısı, oğlu Mustafa Akbalcı'nın ise ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istedi.

Mustafakemalpaşa İlçesi'ne bağlı Karaoğlan Köyü'nde yalnız yaşayan 2 çocuk annesi Sabiha Kılıç, geçen Aralık ayında rahatsızlanınca, aynı köyde oturan yeğeni Şevket Akbalcı ve onun oğlu Mustafa Akbalcı tarafından Mustafakemalpaşa İlçe Devlet Hastanesi'ne muayeneye götürülmüştü. doktor tarafından muayene edilen yaşlı kadın, köyüne dönerken, bankada bulunan 160 TL tutarındaki yaşlılık maaşını da çekmişti. Aynı gece boğazı kesilerek öldürülen ve parası alınan Sabiha Kılıç'ın ceseti, bir gün sonra kendisine geçmiş olsun ziyaretine gelen komşuları tarafından bulunmuştu.

Araştırma başlatan jandarma, Kılıç'ı parası için öldürdüğü iddiasıyla, yaşlı kadının elinde saçı bulunan Mustafa Akbalcı ve babası Şevket Akbalcı'yı gözaltına almıştı. Mahkemeye çıkartılan şüphelilerden Mustafa Akbalcı tutuklanırken, babası ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Haklarında 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, `Bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak amacıyla Kasten öldürme' ve `Nitelikli hırsızlık' suçlarından dava açılan sanıkların yargılanması karar aşamasına geldi. Sanıkların suçlamayı kabul etmediği son durumada mütaala veren Cumhuriyet Savcısı, Şevket Akbalcı'nın beraatini isterken, Mustafa Akbalcı'nın ise iki ayrı suçtan ömür boyu ağırlaştırılmış hapis cezası ile 7 yıl hapis cezalarına çarptırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti duruşmayı Temmuz ayına ertelerken sanığın tutukluluk durumunun devamına karar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*