17 aylık bebeğe tecavüz edilmemiş!

  • Giriş : 03.11.2006 / 00:00:00

Adli Tıp Kurumu İzmir Grup Başkanlığı, 17 aylık bebek N.N.B. ile ilgili raporunu hazırlayarak Menderes Savcılığı'na gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kurum çalışanları ise, özel kurye ile savcılığa gönderilen rapor hakkında detaylı açıklama yapmıyor. Ancak raporda, bebeğin makatındaki kanamanın zorlama veya yabancı bir cisimle yapılmış olabileceğinin vurgulandığı öğrenildi. Çocuğu muayene eden Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorları, makattaki kanama ve morarmalara bakarak çocuğun tecavüze uğramış olmasından şüphelenmişti. Bunun üzerine çocuktan alınan bulgular Adli Tıp Kurumu İzmir Grup Başkanlığı'na gönderilmişti. Adli Tıp raporundan üzerine olaydan sonra gözaltına alınan 40, 41 ve 69 yaşındaki 3 zanlının serbest bırakılması bekleniyor.

Kanun, makat ve rahime cinsel organla yapılan saldırıyı aynı kefeye koyuyor. Çocukların cinsel istismarıyla ilgili cezaları Türk Ceza Kanunu'nun 103'üncü maddesi düzenliyor. Yasa, çocuğu cinsel yönden istismar eden kişinin, üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını, cinsel istismarın vücuda organ veya sair bir cisim sokulması suretiyle gerçekleştirilmesi durumunda sekiz yıldan onbeş yıla kadar hapis cezası öngörüyor. Suçun sonucunda mağdurun beden veya ruh sağlığının bozulması hâlinde, onbeş yıldan az olmamak üzere hapis cezasına hükmediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious