17 aylık bebeğe tecavüz kesinleşti!

  • Giriş : 06.11.2006 / 00:00:00

İzmir Adli Tıp Kurumu Başkanlığının hazırladığı ikinci raporda, halen hastanede tedavi altında tutulan N.N.B'ye fiililivatada bulunulduğunun kesinleştiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'de, 1.5 yaşındaki N.N.B'ye fiili livatadabulunulduğu iddiasıyla ilgili olarak, İzmir Adli Tıp Kurumu Başkanlığınınhazırladığı ikinci raporda, halen hastanede tedavi altında tutulan N.N.B'ye fiililivatada bulunulduğunun kesinleştiği bildirildi.

Alınan bilgiye göre, İzmir Adli Tıp Kurumu Başkanlığının hazırladığı ilk raporda, N.N.B'nin makatından ve cinsel organından alınan parça örneklerineyapılan tahlilde, başkasına ait herhangi bir DNA izine rastlanmadığının belirtilmesi üzerine, bir doktor heyetinin hastaneye giderek N.N.B'yi fiziki kontrolden geçirdiği öğrenildi.

Yenişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine giden İzmir Adli Tıp Kurumunda görevli doktor heyetinin, fiziki kontrolden geçirdikleri N.N.B'nin makatında ''fiili livata sonucu zedelenme olduğunu'' belirledikleri ve bu tespit doğrultusunda ikinci raporu hazırladıkları bildirildi.

Bu arada, Menderes Cumhuriyet Başsavcılığınca ikinci kez tutuklanarak Buca Cezaevine konulan N.N.B'nin annesi F.B'nin, ''herhangi bir linç girişimi
olasılığına karşı'' kadınlar koğuşunda ayrı bir odaya alındığı öğrenildi.

OLAY

İzmir'in Menderes ilçesinde, 10 gün önce, annesi F.B. tarafından sağlık ocağına götürülen 1,5 yaşındaki N.N.B, yapılan muayeneden sonra İzmir TepecikEğitim ve Araştırma Hastanesine gönderilmiş, vücudunda morluklar ve makatındayara bulunan çocuğun sert bir cisimle dövüldüğü yönünde rapor verilmişti.

Rapor üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, F.B. ile evinde kaldığı Y.V,M.D. ve ev çevresinde ''gözcülük'' yapan A.A. gözaltına alınmış, adliyeye sevkedilen 4 kişi tutuklanmıştı. Anne F.B. avukatının üst mahkemeye yaptığı itirazınardından serbest bırakılmıştı.

Tedavi gördüğü Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Karşıyaka Çocuk
Yuvasına götürülen N.N.B, aynı gece yuvada nöbet geçirmesi üzerine yeniden
hastaneye kaldırılmıştı.Menderes Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında ''yakalama müzekkeresi''çıkarılan anne F.B. İzmir'de yakalanarak, tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious