17 aylık N.N.B.'nin annesini felaket dövdüler

  • Giriş : 08.11.2006 / 00:00:00

Tecavüze uğrayan 17 aylık bebeğin annesini cezaevinde döve döve hastanelik ettiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçen cuma gecesi Menderes İlçesine bağlı Yeniköy'de oturan ve para karşılığı erkeklerle birlikte olduğu ileri sürülen 36 yaşındaki F.B., sürekli ağlayan 17 aylık kızı N.N.B.'yi Tepecik Eğitim Hastanesi'ne götürmüştü. Hastanedeki kontrollerinde N.N.B.'nin, belinde, başında, bacaklarında, göz kapaklarında, kalça kısmında aşırı morluklara rastlanırken, bunların düşme sonunda olmadığı, küçük kıza uygulanan şiddet sonucu oluştukları belirlenmişti. Ayrıca N.N.B.'in tecavüze uğradığı da adli tıp raporuyla belirlenmişti.

Olayın ardından gözaltına alınan anne F.B. ile aynı evde kaldığı 40 yaşındaki M.D., 41 yaşındaki Y.V. ile bekçilik yapan 69 yaşındaki A.A. da sevkedildikleri nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmışlardı. Avukatının bir üst mahkemeye yaptığı itirazı üzerine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan anne F.B. ise, geçen pazar günü ikinci kez tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Savcıya cezaevinde linç edilme korkusu yüzünden tutuklamaması için yalvaran anne F.B.'nin korktuğu başına geldi. Yeni bölüm 3'teki aralarında yankesicilik, yaralama, adam öldürme, gasp ve hırsızlık suçlarından yatan kadın mahkum ve tutukluların bulunduğu koğuşa konulan F.B., aynı gece mahkumlarca ellerine geçirdikleri nesne ve tekme Tokat dövüldü. Vücudu ve yüzü aldığı darbelerle yaralanan F.B.'yi kadın infaz koruma görevlileri kadın mahkumların elinden güçlükle aldı. Cezaevi revirinde tedavisi yapılan F.B., daha sonra tekrar aynı koğuşa kondu. Cezaevi yönetimi tekrar olası bir linç girişiminin yaşanmaması için F.B'ın başında 24 saat boyunca kadın infaz koruma memuru dikti.

EŞİNDEN BOŞANIYOR

Dört yıldır F.B., ile evli olan bir hastanede özel temizlik şirketinde çalışan M.B. de, boşanmak için harekete geçti. Avukatına boşanmak için vekalet veren M.B., “Böyle bir kadınla evli olduğum için çok pişmamın' dedi. M.B.'nin avukatı, bugün cezaevine gidip, F.B., ile boşanma davasını görüşmek istedi. Yürüyecek durumda olmadığı için avukat ile bugün görüşmeyen F.B.'nin yarın görüşme yapacağı ve boşanmak için vekaleti vereceği belirtildi.

EŞİ DE ARANIYOR

17 aylık N.N.B'nin annesi F.B'ye fuhuş yaptırdığı iddiasıyla tutuklanan Y.V.'nin eşi Z.V.'nin de olaya karıştığı iddiasıyla arandığı bildirildi. Soruşturmayı yürüten Menderes İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, N.N.B'nin annesi F.B. ile tutuklu Y.V, M.D. ve A.A.'nın ifadeleri doğrultusunda, olayla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. İfadeleri inceleyen jandarma ekipleri, F.B.'ye fuhuş yaptırdığı iddiasıyla tutuklanan Y.V.'nin eşi Z.V.'yi de olaya karıştığı iddiasıyla aramaya başladı. Buca'da bir adrese baskın yapan jandarma timlerinin, Z.V.'yi bulamadığı, arama çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious