17 yaşında kıza okulun hademesi tecavüz etti

17 yaşında kıza okulun hademesi tecavüz etti.7744
  • Giriş : 09.04.2008 / 17:39:00

6 aylık hamile olduğu anlaşılan 17 yaşındaki lise öğrencisi, önce 2 akrabasının, daha sonra da hademenin tecavüzüne uğramış!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ERZURUM'da rahatsızlığı nedeniyle götürüldüğü hastanede 6 aylık hamile olduğu anlaşılan 17 yaşındaki lise öğrencisi F.Ç., mahkeme kararıyla devlet koruması altına alındı. Genç kızın, önce 2 akrabasının, daha sonra da lisedeki hademe Dursun E.'nin (62) tecavüzüne uğradığını ileri sürmesi üzerine adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Erzurum'un Eminkulbu Mahallesi'nde oturan Atatürk Lisesi birinci sınıf öğrencisi F.Ç., geçen pazar günü annesi A.Ç.'ye, "Karnım çok ağırıyor, beni hastaneye götür" dedi. Nenehatun Kadın Doğum Hastalıkları Hastanesi'ne götürülen F.Ç., 24 haftalık hamile olduğu ortaya çıkınca Emniyet Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. Burada alınan ifadesinde F.Ç. "Sakat olan babamla birlikte kaldığımız 2006 yılının Eylül ve Ekim aylarında, evde tek olduğum bir sırada iki akrabamın tecavüzüne uğradım. Ayrıca, şimdi mezun olan ablam T.Ç.'yi ziyarete gittiğim sırada Atatürk Lisesi'nin eski hizmetlisi Dursun E. temizlik odasında zorla bana sahip oldu" dedi.

MAHKEME KORUMA ALTINA ALDI

Bunun üzerine, lise öğrencisinin yakınları F.Ç., K.V. ile müstahdem Dursun E. yakalanarak Adliyeye sevk edildi. Erzurum Çocuk Mahkemesi'ne çıkarılan F.Ç. hakkında, yeniden cinsel istismara uğramaması için acil koruma kararı alındı. Mahkeme kararına göre F.Ç., Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) ait başka bir ildeki öğrenci yurduna yerleştirilecek.

Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Atatürk lisesi'nin adının tecavüz ile birlikte anılmasının rahatsızlık verici olduğunu belirtti. Yetkililer, "Müstahdem Dursun E., Horasan Lisesi'nden emekli olduktan sonra Atatürk Lisesi'nde sözleşmeli olarak çalıştırılmış. 2005 yılında Dursun E.'nin sözleşmesi iptal edilmiş. F.Ç.'nin ortaya attığı iddialar üzerine Atatürk Lisesi'nde çok yönlü idari soruşturmaya başlandı" dedi.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious