18 aylık bebek paraşütle uçtu

18 aylık bebek paraşütle uçtu.49952
  • Giriş : 21.07.2008 / 21:55:00

Muğla'nın Fethiye ilçesinde tatilini geçiren İngiliz bir baba, 18 aylık bebeği ile bin 800 metrelik Babadağı'ndan yamaç paraşütü ile uçtu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yamaç paraşütü ile ünlü Ölüdeniz bugün farklı bir konuk ağırladı. İngiliz Andrew Lander ve Gemma Lander isimli çift Babadağı'ndan tandem atlayış gerçekleştirdi. Atlayışı renkli kılan ise çiftin 18 aylık bebeklerini de yanlarında götürerek onunla atlamaları oldu. 18 aylık Alex isimli bebek, babasının kucağında büyüklerin bile atlarken tedirginlik duyduğu bin 800 metre yükseklikteki Babadağı'ndan yamaç paraşütü ile uçtu.

Baba ile oğul bir paraşütte anne ise başka bir paraşütte Ölüdeniz semalarında süzülmeye başladı. Yaklaşık 45 dakika babasının kucağında havada kalan minik Alex'in uçuş sırasında korkmaması dikkatlerden kaçmadı. Alex, henüz 18 ay önce geldiği dünyayı havadan görmenin mutluluğunu yaşarken, baba Gemma Lander ise yaşadığı heyecanı anlattı.

Baba Lander, "Bebeğimizi aşağıda bırakacak yer bulamadık. Yalnız bundan kendisi de çok memnun oldu. Bunu uçuş esnasında görebildim" diyerek, bebeklerini yamaç paraşütü ile uçurma nedenini izah etti.

Daha önce çok kez büyük insanları uçurduğunu, fakat ilk defa 18 aylık bir bebekle yamaç paraşütü yaptığını belirten pilot Mustafa Güler ise, "Bu, bebek için de benim için de bir ilk oldu. Ama şunu gördüm, normal insanlar ki buna babası da dahil, atlayış esnasında korktuklarını heyecanlandıklarını söylerler. Alex çok rahat bir uçuş yaptı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*