18 yaşına kadar güvence

18 yaşına kadar güvence .11110
  • Giriş : 18.03.2009 / 21:37:00
  • Güncelleme : 18.03.2009 / 21:46:46

Sağlık Bakanı Akdağ, ''Türkiye Cumhuriyeti yeni doğan her yavrusunu 18 yaşına kadar kanatlarının altına alıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kars'tan kara yolu ile Erzurum'a gelen Akdağ, AK Parti'nin Horasan ve Köprüköy'deki toplantılarına katıldı. Akdağ, toplantıların ardından, Köprüköy'e bağlı Yağan beldesindeki Aile Sağlık Merkezi'nin açılışını yaptı. Bu toplantılarda konuşan Bakan Akdağ, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştirdi. Baykal'ın, partisinin Kars'taki mitinginde hayvancılık konusunda konuştuğunu hatırlatan Akdağ, ''Sayın Baykal, sen hiç ahıra girdin mi? Sorsalar hayvan fiyatını bilir misin? Sen ne anlarsın hayvancılıktan. İşte laf olsun torba dolsun'' şeklinde konuştu.

Baykal ve Bahçeli'nin miting alanlarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a laf atmaktan başka bir şey yapmadığını ifade eden Akdağ, şunları söyledi:

''Sayın Bahçeli (iç ve dış güçler baskı yapıyordu, onun için seçime gittik) diyor. Devlet adamı dediğin dış güce de iç güce de bakmaz, halkının gözünün içine bakar. Milleti ne derse onun peşinden gider. Sayın Bahçeli, genç kardeşlerimizi meydanlarda (Devletin başına Devlet gelecek) diye bağırtıyor. Böyle mi geleceksin? Sayın Baykal, sadece belli yerlere gidiyor. Kars'a gelmiş oradaki küçük meydanda miting yapmış, (Doğu'ya geldim) diyor. Sayın Baykal, seni Erzurum'a davet ediyorum. istasyon Meydanı'nda miting yapsana. Orada miting yapıp boyunun ölçüsünü alsana.''

-''TÜRKİYE'NİN YATIRIM MEZARLIĞI OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ''-

Türkiye'nin birliğe ve beraberliği ihtiyacı olduğunu anlatan Bakan Akdağ, ''Biz bu şanlı bayrağın altında tek milletiz, tek vatanız, inancımız, kültürümüz bir, şehitlerimiz bir, bayrağımız bir. Ne kadar çok birliğimiz var. Biz birbirimizden ayrılmayacağız'' dedi.

Partisinin toplantılarının ardından Yağan beldesinde Aile Sağlık Merkezi'nin açılışını yapan Akdağ, göreve geldiklerinde Türkiye'de çok sayıda yarım kalan hastane ve sağlık ocağı inşaatı olduğunu bildirdi.

Türkiye'nin yatırım mezarlığı olmasına izin vermeyeceklerini söyleyen Akdağ, ''Bizim dönemimizden önce, yapımına 10-15 yıl önce başlanan tüm hastanelerin inşaatlarını bitirmek üzereyiz. Hukuki sıkıntılar nedeniyle bitiremediğimiz 9 hastane kaldı. 2010'un sonunda hepsini temizleyeceğiz'' ifadesini kullandı.

Türkiye'de anne ölümlerinin sona ermesi için de önemli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Akdağ, şöyle devam etti:

''Türkiye'de annelerin ölmesine artık tahammül edemiyoruz. Bunu önlemek için her şeyi yapıyoruz. Artık evde doğum işinin bırakılması gerekir. Bu artık geçmiş zamanların işi. Artık bir tane bile bacımız evde doğum yaparsa gönül koyarız. Sağlık konusunda önemli çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti yeni doğan her yavrusunu 18 yaşına kadar kanatlarının altına alıyor. Tedavi için her hangi bir para talebinde bulunmuyor.''

Akdağ, ocak ayında Yağan beldesine yaptığı ziyaret sırasında vatandaşların talebi doğrultusunda ambulans istediklerini ve söz konusu aracın 9 dakikada beldeye geldiğini anımsattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*