18 yaşında 200 kilo ağırlığında

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Hatay'ın Samandağ ilçesinde, 18 yaşında ve 200 kilogram ağırlığındaki zihinsel engelli Gülbahar Nar, sağlığına kavuşacağı günü bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Baba Kerim Nar (47), yaptığı açıklamada, Çanakoluk köyünde evinin geçimini yazın dondurma satarak, kış sezonunda ise Mersin'de çeşitli işlerde çalışarak sağlamaya çalıştığını, zihinsel engelli kızı Gülbahar'ın yaşaması için sağlanan desteğin yetersiz kaldığını söyledi.

Gülbahar ile birlikte 4 çocuğunun bulunduğunu, onların da sağlıklarının iyi olmadığını belirten Nar, şunları kaydetti:

“Akraba evliliği nedeniyle 3 çocuğumu küçük yaşlarda kaybettim. Gülbahar, sürekli kilo aldığı gibi aynı zamanda zihinsel engelli. Şu anda 18 yaşında, ancak 200 kilogram ağırlığında. Kilo almasını bir türlü durduramıyoruz. Adana, Mersin ve Hatay'da bir türlü tanı konulamadı. Kızımı Ankara'ya götürecek param da yok. Ayrıca hiçbir sosyal güvencemiz de bulunmuyor. Yapılan tedavilere cevap vermeyen kızımla birlikte 4 çocuğum var. Bunları geçindirmekte zorlanıyorum. Bir de hastalıklarla uğraşıyorum. Hayırseverlerin katkısını bekliyorum.”

Anne Naime Nar da eşiyle mutlu olduklarını, ancak akraba evliliğinin sıkıntısını çektiklerini söyledi. Naime Nar, “Hiç kimse akraba evliliği yapmasın. Bundan en çok bizler zarar gördük. Hayatta olan çocuklarımdan Edip de böbrek hastası. Çok zor durumdayız. Bunalım geçiriyorum. Kızım kendi ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak duruma geldi. Sürekli karşımda duran kızımın durumuna kahroluyorum. Tıkandık. Herkesten yardım bekliyoruz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious