18 yıllık eşiyle karaciğerini paylaştı

18 yıllık eşiyle karaciğerini paylaştı.13578
  • Giriş : 06.03.2008 / 10:56:00

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi'nde Manisa Saruhanlılı Faruk Morbel'e (43), eşi Hatice Morbel'den (39) karaciğer nakli yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Manisa Devlet Hastanesi'nde 1992 yılında hepatit B'ye bağlı karaciğer yetmezliği teşhisi konulduğunu söyleyen, 18 yıllık evli ve üç çocuk babası Morbel, "Uzun süre Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ilaç tedavisi gördüm. Durumumun ağırlaşması üzerine doktorlarım, iyileşmem için tek çözümün organ naklinde olduğunu söyledi. Onların önerisiyle EÜ Tıp Fakültesi'ne geldik." dedi. Tedavisinin bir süredir burada devam ettiğini belirten Morbel, "Nakil gündeme geldiğinde ilk olarak eşim gönüllü oldu. Tahliller de olumlu çıkınca nakle karar verildi. Onun sayesinde inşallah sağlığıma kavuşacağım." şeklinde konuştu.

Yıllardır aynı yastığa baş koyduğu, iyi ve kötü günlerini paylaştığı eşi için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağını dile getiren Hatice Morbel de, "Tek arzum, eşimin bir an önce iyileşerek aramıza dönmesi." dedi. Nakil ameliyatı Doç. Dr. Murat Kılıç, Doç. Dr. Murat Zeytunlu ve Plastik Cerrahi'den Prof. Dr. Mehmet Alper başkanlığındaki ekip tarafından yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious