180 lira ve 2 cep telefonu için vahşet

180 lira ve 2 cep telefonu için vahşet.11501
  • Giriş : 10.12.2008 / 20:36:00

Bursa'da geçtiğimiz günlerde 33 yerinden bıçaklanıp boğazı kesilen kadının, gasp amaçlı öldürüldüğü ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay yerinde bıraktıkları tekerlek izinden yakalanan 3 kişinin, emniyetteki sorgularında suçlarını itiraf ettikleri belirtildi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, geçtiğimiz günlerde Bursa merkez Nilüfer ilçesi Gümüştepe Mahallesi'ndeki çamlık alanda 33 yerinden bıçaklanıp, boğazı kesik olarak bulunan 41 yaşındaki Türkan Korkmaz'ın gasp için öldürüldüğü belirlendi.

Yavuzselim Mahallesi'nde oturan Bünyamin E. (28), arkadaşları Ramazan A.(29) ve Hasan E.(29) birlikte daha önceden tanıdığı Türkan Korkmaz'ı alarak Gümüştepe Mahallesi'ndeki çamlık alana götürdüğü, burada alkol alan 3 kişinin, tecavüz ettikten sonra kadının kendilerine söylediği bir söz nedenle bıçakladıkları anlaşıldı.

Kadını 33 yerinden bıçaklayıp boğazını keserek öldüren zanlılar, üzerindeki 180 YTL parası ile 2 cep telefonunu alarak, olay yerinden kaçtı.

İhbar üzerine polis olaya el koydu. Cesedin biraz ilerisinde kadına ait pardesünun içindeki bir kartvizitin arkasına yazılı telefonu arayıp kadının kimliğine ulaşan polis, olay yerine çağırdığı ailesine kadını teşhis ettirdi. Kadının kocasının eşini teşhis etmekte zorlandığı, oğulları ve akrabalarının Türkan Korkmaz'ı teşhis ettiği belirtildi.

Cinayeti işleyip otomobilleriyle kaçan şahısların çamurda bıraktıkları patinaj izlerini inceleyen polis, Emek Mahallesi'nde oturan ve yaralamadan poliste kaydı bulunan Hasan E'yi dinlemek için arife günü evinden aldı. Olayı itiraf eden Hasan E, arkadaşları ile birlikte kadını alıp ormanlık alana götürdüklerini, orada cinsel ilişkiye girdikten sonra öldürdüklerini ve olaydan sonra Bünyamin E. ile Ramazan A'nın Harmancık'daki köy evlerine gittiğini söyledi.

Bunun üzerine polis iki zanlıyı da Harmancık'taki evlerinden aldı. Ramazan A'nın üzerinden kadına ait bir cep telefonu çıktı. Diğer cep telefonunu ise sattıklarını söyleyen 3 arkadaş, parayı da harcadıklarını itiraf etti. Ayrıca, kadının kimliği, cüzdanı gibi eşyaları ise köy evinde yaktıklarını belirtti. Zanlıların olayda kullandıkları 3 ayrı bıçaktan biri Nilüfer deresinde, biri otomobilde, biri de şahısların evlerinde bulundu. Suçlarını itiraf eden zanlılar, "Cinayetten" adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*