19 bin Arap kızından Kıvanç'a evlenme teklifi

19 bin Arap kızından Kıvanç'a evlenme teklifi.8392
  • Giriş : 31.05.2008 / 11:32:00

Şaka değil! Kıvanç Tatlıtuğ'a internet sitesi aracılığıyla tam 19 bin Arap kızından evlenme teklifi geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Doğan grubu VIP salonunda bir kaset izledim. Gümüş dizisinin oyuncularından Kıvanç Tatlıtuğ konuşuyordu dev ekranda. Altında Arapça tercümesi yazıyordu. Kıvanç daha sonra kalabalık arasında güçlükle yürüyor, “Maşallah” naraları altında bembeyaz uzun elbiseler içindeki Arap koruma ordusunun yardımıyla hayranlarının arasından sıyrılıyordu.

Gümüş dizisinin oyuncuları sonrasında baş örtülü kızların yoğunlukta olduğu 35 bin Arap'ın önündeki sahneye çıkıyordu. Kıvanç mikrofon alıp “Merhaba” deyince binlerce Arap kızı çığlıklar atarak kendinden geçiyordu.İzlediğim kaset Suriye, İran'dan Suudi Arabistan'a 22 Arap ülkesine yayın yapan Ortadoğu'nun bir numaralı kanalı mbc'de ekrana sürülmüştü. Dahası KanalD'ye ait Ihlamurlar Altında ile Gümüş dizisi tam bir yıldır deneme amaçlı bu Dubai merkezli kanalda yayınlanıyordu. İki dizimiz reytingleri ikiye katlayarak Arap ülkelerinde izlenme rekorları kırıyordu. Dizi oyuncularımız Lost'un yakışıklılarından daha popülerdi artık Arap dünyasında. mbc kanalının yöneticisi “Şaka yapmıyorum, Kıvanç Tatlıtuğ'a internet sitemiz aracılığıyla tam 19 bin Arap kızımızdan evlenme teklifi geldi” diyordu... Malumunuz Arap dünyasında çıkma teklifi olayı yoktu. Direkt olarak evlenme olayına dalınıyordu... KanalD Genel Müdürü İrfan Şahin çektikleri dizilerin Arap dünyasında patlama yapmasının getirdiği gururla çok sayıda dizilerinin mbc'ye ait altı kanalda yayına gireceğini açıklıyordu. mbc kanalı ile başlangıç olarak 3.5 milyon dolarlık anlaşma imzalanıyordu. İrfan Şahin dizileriyle 22 Arap ülkesinde inanılmaz bir tanıtım yaptıklarını söylüyor, “Binlerce Arap turist bu diziler sayesinde ülkemize gelecek” diyordu. mbc kanalının genel müdürü de İstanbul'a gelirken uçaklarda zor yer bulduklarını açıklıyordu...

CHPli Önder Sav Hac'ca gitmek isteyen vatandaşa “Araplara niye para kazandıracaksın” diyerek ticareti ırk sınıfına sokuyorsa da, Doğan grubu Arap sermayesinden para çekerek ticarette ırk ayrımcılığına karşı duruş sergiliyordu.

Dünya Arap sermayesine balıklama dalarak sömüre sömüre bi hal olurken, bizde bazı kafalar en ufak bir Arap sermayesi geldiğinde ortalığı ayağa kaldırıyordu.

Doğan grubu medya sektöründe Arap dünyasına da adımlar atıyor. Fehmi Koru'nun deyimiyle popsoyolog Ertuğrul Özkök'ün 22 Arap ülkesini de gezerek derinlemesine irdelemesi gereken bir konu bu diye düşünüyorum...

Bekir Hazar / Yeni Şafak

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious